першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Как правительство Юлии Тимошенко лишает селян возможности приват

26-05-2008 20:19 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1211822362.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Здравствуйте, господа,
В предвыборной шумихе мало кто заметил, какой "прекрасный" для селян законопроект с подачи господина Пинзеника приняла 23-го мая Верховна Рада. Итак, законопроект за номером 2148 «Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України»
, принят в целом. Открываем сравнительную таблицу и ищем внесение изменений в «Земельний Кодекс», статья 116. Вот как формулировался отрывок, претерпевший изменения ранее:
«Підстави набуття права на землю
1. Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, або державних органів приватизації, або центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів , в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.»
А вот, как он формулируется теперь:
«Підстави набуття права на землю
1. Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Набуття права власності громадянами та юридичними особами на земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти, які підлягають приватизації, на землі сільськогосподарського призначення, землі запасу та землі лісогосподарського призначення відбувається в порядку, визначеному частиною першою статті 128 цього Кодексу.»
Часть первая статьи 128 определяет порядок продажи земель. Она так и называется «Порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам та юридичним особам»
Вот какой диалог состоялся в тот же день на сессии Верховной Рады между депутатом Сиротой М. Д. и господином Пинзеником В.М.:

10:49:41

СИРОТА М.Д.
Вибачте, будь ласка. Ви пропонуєте до статті 116 Земельного кодексу внести зміни, де набуття права власності громадянами та юридичними особами на землі визначається частиною першою статті 128 цього кодексу. Але стаття 128-ма визначає порядок продажу земельних ділянок. Таким чином, селяни, у яких є 50-60 соток землі, на яких стоїть їхня садиба, позбавляються права приватизувати цю землю. Тому є пропозиція виключити із статті 116-ї слово „громадянам”. Хай юридичні особи, дійсно, купують землю, але громадяни, які мають свої присадибні ділянки, щоб вони могли приватизувати їх так, як це передбачається нині. Дякую.

ПИНЗЕНИК В.М. Ми не зачіпали проектом змін, які ми вносимо, ми не зачіпали чинну норму. Я пропонував би доручити опрацювати цю норму при підготовці наступних змін, і в дорученні Верховної Ради дати завдання уряду опрацювати пропозицію Михайла Дмитровича для можливого внесення змін. Але ми не міняли цю норму порівняно з чинною нормою.

Странный ответ, не правда ли? На словах – одно, на бумаге – совсем другое...
Так что все, господа хорошие, прощай бесплатная приватизация, покупайте землю, дорогие селяне...

Этот коротенький анализ, сделанный мною, инженером-электронщиком, безусловно, нуждается в серьезном анализе компетентных Юристов. Задача статьи лишь привлечь их внимание к этому вопросу.

26-05-2008 20:19 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1211822362.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua