першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Депутатський набіг на українську бібліотеку

28-05-2008 17:35 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1211985342.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Як відомо, навесні у різноманітних політичних сил відбувається сезонне загострення українофобії і прокидається непереборне бажання проти чогось такого українського і націоналістичного (останні два слова для них завжди синоніми) поборотися.
Почалося все з того, що в одеську дитячу бібліотеку №8 ім. Івана та Юрія Лип стали активно телефонували якісь особи, які не бажали себе представляти але настійливо з’ясовували, коли в бібліотеці плануються заходи для читачів. В цей же час в бібліотеку якось завітали два підлітки і розпочали розмову питанням, чи обов’язково
їм тут розмовляти українською мовою (у бібліотеці висить табличка «У нас розмовляють українською»). Після того як «жертви українізації» пішли, одна з бібліотекарок зауважила, що цифровий фотоапарат в одного з відвідувачів було увімкнено, бо горіла індикаторна лампочка. Стало зрозуміло, що все це не спроста. І ось, 22 травня, картина прояснилася. На початку робочого дня в бібліотеку нахабно вдерлося близько 10 осіб, якими орудувала депутатка, телеведуча і просто КВНщиця Світлана Самуїлівна Фабрикант. Прибулі, розмахуючи депутатськими посвідченнями і відразу включивши відеокамери, засипали бібліотекаря агресивними питаннями та звинуваченнями, направленими в бік книжкової виставки, присвяченої 65-й річниці УПА та Герою України Роману Шухевичу.
Об’єктиви відеокамер не оминули майже усі експонати виставки. Підкреслю, майже, бо один експонат усе-таки залишився поза увагою непроханих гостей, хоча бібліотекарі і наголошували на ньому. І що ж це за експонат такий, який виявися зовсім нецікавим для непроханих гостей? А це була газетна публікація «Путін реабілітував УПА», в якій йшлося про документи в російських архівах, що засвідчують створення у повоєнні часи НКВДистими з різних кримінальних покидьків банд, які, натягнувши на себе упівську форму, тероризували місцеве населення. Це робилося для дискредитації українського національно-визвольного руху.
Звинувачення висловлювалися на підвищених тонах, на що давалася спокійна, аргументована відповідь працівників бібліотечного закладу. Не обійшлося і без погроз, депутати відкрито заявили, що цю справу так просто не залишать, погрожуючи звільненням працівників та закриттям бібліотеки.

Того ж дня, в ефірі новин телеканалу «Ріак» було показано вищезгаданий сюжет з відповідними коментарями на кшталт «караул, пропаганда націоналізму, в центрі міста …», при цьому в сюжеті були вирізані абсолютно всі слова, сказані бібліотекарями у відповідь на звинувачення.

P.S. Сьогодні, 28.05.08 дверний замок бібліотеки був залитий невідомою речовиною, через що прийшлося застосовувати лом, продовжуються постійні погрози від невідомих.

chuprynka.jpg

28-05-2008 17:35 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1211985342.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua