першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Канада визнала Голодомор ґеноцидом українців

30-05-2008 14:55 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212148500.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

28 травня ц.р Палата громад та Сенат канадського парла­менту прийняли проект закону "Про встановлення пам'ятного дня українських голоду і ґеноциду та визнання голоду в Україні 1932-1933 років як ґеноциду". Закон набув чин­ності 29 травня, з хвилини його затвердження Її Величністю королевою. Закон C-459, підтриманий всіма парламентськими партіями, впроваджено за ініціативою депутата Парламенту від манітобської округи Selkirk-Interlake Джеймса Безана (James Bezan). Під час слухань в Палаті громад на підтримку закону виступили депутати Борис Вжесневський (Borys Wrzesnewskyj), Бернар Бігра (Bernard Bigras), Алекс Атаманенко (Alex Atamanenko), Джой Сміт (Joy Smith) та Ед Комарніцкі (Ed Komarnicki). На слуханнях в Сенаті закон був підтриманий виступами сенаторів Рейнел Андрейчук (A. Raynell Andreychuk), Клодет Тардіф (Claudette Tardif), Іойна Гольдстейна (Yoine Goldstein) та Ромео Даллера (Roméo Dallaire). Від імені Конґресу Українців Канади, його президент Павло Грод (Paul Grod) висловив подяку Прем'єр-міністру Канади Стефену Харперу (Stephen Harper) та Державному секретарю з питань мультикультуралізму Джейсону Кенні (Jason Kenney) за підтримку закону, а також лідерам політичних парламентських партій Стефану Діону (Stephan Dion), Джеку Лейтону (Jack Layton) та Жілю Дюсеппу (Gilles Duceppe) за їх зусилля для прийняття закону під час перебування Президента України Віктора Ющенка в Канаді.

Проект закону був прийнятий наступного дня після прибуття в понеділок, 26 травня 2008 року, естафети Міжнародної Незгасимої Свічки до Оттави. Завершення подорожі естафети Канадою було відзначено церемонією, яка відбулась на парламентському пагорбі одразу ж після історичного виступу Президента України Віктора Ющенко в Парламенті Канади.

ceremonie.jpg

30-05-2008 14:55 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212148500.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua