першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Позачергові місцеві вибори- сигнал вищій владі

02-06-2008 17:12 Хмельниччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212415926.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Минулої неділі у Кам’янці-Подільському обирали нового міського голову. За коментарем Хмельницького обласного осередку Комітету виборців України, місто може служити зразком цивілізованого та врівноваженого процесу волевиявлення для всієї держави. Усього чотири кандидати - на противагу столичним виборам - виявили бажання позмагатися за мерське крісло. Серед них – священник, керівник шахового гуртка, директор приватного підприємства та посадовець з багатолітнім стажем і позитивним іміджем. За останнього – Анатолія Нестерука, підтриманого основними партійними силами самовисуванця, кам’янчани і віддали найбільше голосів, що забезпечили його перемогу. Керувати містом йому довірило понад 86 відсотків тих, хто прийшов на дільниці. Основна маса виборців потягнулася на дільниці вже під вечір – до того люди господарювали на дачах та в селі, нарешті дочекавшись доброї погоди. Інші перебували на заходах, приурочених Міжнародному дню захисту дітей, на службі в церквах. І все ж, фактично лише трохи більше чверті від всіх виборців виявили бажання взяти участь у процесі волевиявлення. Це ще раз засвідчує, як люди втомилися від численних позачергових виборів, бездіяльності влади, постійній боротьбі в її «гіллі», надто ж на самій верхівці. Це сигнал для очільників держави: на вибори до парламенту чи президентські люди можуть і не прийти. Пора повернутися обличчям до народу, Щоправда, в Кам’янці не було приводу підпадати під загальнонаціональну апатію: доля подарувала місту 1 червня цього року шанс, який воно вже раз втратило 10 років тому: обрати міським головою людину, котра в останні два десятиліття користувалася чи не найбільшим авторитетом у кам’янчан. А ще кажуть, що двічі в ту саму річку не вступають!

В основному спостерігачі не зафіксували порушень. На виборчих дільницях було аж надто спокійно. Лише декілька окремих випадків розповсюдження прихильниками кандидата В. Гончарука його агітаційних листівок у день виборів мало на кого справили вплив. Але закон є закон, і порушувати його не можна нікому, тим більше священнику. У зв’язку з незаконним веденням кандидатами А.Дубовим та В. Гончаруком агітації на свою користь через газету “Подолянин”, що масово поширювалася 1 червня, ТВК підготувала на винуватців заяву в прокуратуру. Анатолій Дубовий, який «охрестив» себе «народним мером», сподівався викликати у громадян негативне ставлення до «провладного» кандидата. Проте Анатолія Нестерука таким кам’янчани ніколи не сприймали. 10 років тому він працював у міськвиконкомі заступником міського голови і завше мав репутацію порядного чиновника, людини слова і діла, доброго господарника та патріота міста. Старе добро не забувають. В останні роки Нестерук був заступником міського голови Хмельницького. Хмельничани кажуть, що їм дуже шкода відпускати такого фахівця.

Які ж зміни очікуються в громаді міста над Смотричем з приходом нового міського голови?! Уже на передвиборних зустрічах Анатолій Нестерук вразив своєю доступністю та європейським баченням розвитку такого міста, яке заслуговує бути серед кращих не тільки в Україні. Питанням номер один Анатолій Нестерук називає впорядкування комунальних тарифів та повернення в комунальну власність стратегічних об’єктів – водоканалу, господарства тепломереж. Перебування їх у руках закритого акціонерного товариства увінчалося непомірним зростанням платні за послуги. Зокрема, за обігрів одного квадратного метра житла мешканці міста над Смотричем платять на дві гривні більше, ніж в обласному центрі. Нестерук докладе зусиль, щоб був розроблений та затверджений новий "Генеральний план забудови міста", який би відповідав сучасним потребам кам'янчан. Гострі проблеми забезпечення житлом новий міський голова обіцяє вирішувати шляхом збільшення обсягів кредитування Програми молодіжного будівництва житла, впровадженням Програми "Доступне житло", в тому числі для молоді, започаткванням кредитування для придбання житла під гарантії бюджету для працівників бюджетної сфери. Особливу надію на нього мають мешканці аварійної дев’ятиповерхівки за адресою Нігинське шосе, 1а, і «Макарович», як люблять його називати кам’янчани, запевнив, що влада зможе відселити людей. Місто покалічених попередньою владою дерев та занедбаних скверів також отримає реконструкцію центрального парку, інших зелених насаджень. Є у Нестерука і власне бачення розвитку промисловості. Підприємства, що завдають шкоди заповідному місту, Національному природному заповіднику «Подільські Товтри», не повинні мати майбутнього, каже він. Останнім часом у місті густо насаджено таких об’єктів, що вже викликало соціальну напругу з боку громади. Узяти хоча б завод «Модуль», де під виглядом пуско-налагоджувальних робіт вже майже рік продукується продукція без державної прийомки нової виробничої лінії 2 класу небезпеки.

«Я ніколи не давав нереальних обіцянок, щоб сподобатися вам сьогодні і забути про них після виборів. Уся моя життєва дорога навчила мене шанувати, розуміти і цінувати людей. За такими принципами працював і працюватиму надалі. Я був і залишаюсь чесним та відвертим перед вами. Не шкодуватиму сил, знань і здоров'я, щоб виконати взяті на себе зобов'язання, постійно допомагати вам.» Це щирі слова. Шкода, що інші політики так заялозили найкращі слова, що український електорат вже мало чому вірить.Суцільна брехня політиків шкодить і окремим патріотам, які ще мають бажання працювати для держави. Громадськість старовинного Кам’янця, яка довіряє Нестеруку, має тепер підтримати його в нелегкій роботі задля розвитку міста, якісних змін у його життєдіяльності не задля красування перед туристами, а з метою покращення добробуту самих кам’янчан.

Віра ШПИЛЬОВА.

02-06-2008 17:12 Хмельниччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212415926.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua