першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Сьогодні Прокуратура Києва програла суд по Жукову острову

03-06-2008 16:27 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212499643.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Прес-реліз

Сьогодні, 3 червня 2008 року, у Господарському суді м.Києва завершився розгляд позову заступника прокурора м.Києва «Про визнання недійсним рішення Київради №162/1996 від 22 серпня 2007 року «Про питання стврення ландшафтного заказника місцевого значення «Жуків острів». Суд відхилив задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Нагадуємо, що 22.08.2007 цим рішенням Київська міська рада скоротила площу заказника «Острів Жуків», що існував у м.Києві ще з 1999 року з 1630 га до 196 га, тобто в дев’ять разів. Після скорочення площі Заказника, вся його територія, що втратила природно-заповідний статус, була роздана під житлову та іншу забудову. Це рішення стало найбільшим земельним скандалом 2007-2008 років і першим земельним рішенням Київради, яке за останні кілька років було оскаржено Прокуратурою м.Києва в суді. Збереження заказника «Острів Жуків» також фігурувало в програмах більшості основних кандидатів до Київради на виборах 25 травня 2008 р.

Третою особою на стороні позивача (міської прокуратури) виступав Національний екологічний центр України (НЕЦУ). У зв’язку із завершенням розгляду справи на користь забудовників, НЕЦУ планує найближчим часом публічно звернутись до кожного з новообраних депутатів Київради з проханням втілити в життя їхні передвиборчі обіцянки щодо відміни скандальних «земельних» рішень (у т.ч. і щодо заказника «Острів Жуків»). НЕЦУ вимагатиме винесення на найближчу сесію Київради розгляд рішення про відміну рішення Київради №162/1996, яким була скорочена площа заказника «Острів Жуків» та інших скандальних рішень про роздачу земель під забудову, що були прийняті на сесії Київради 1 жовтня 2007 року.

Детальніше про проблему можна почитати за посиланнями:

Ліквідовано заказник «Острів Жуків»
http://h.ua/story/55431/
Прес-конференція «Острів Жуків» + повне відео
http://environment.org.ua/topik/hot/vystavka_zhukiv.html
Тепер точно відомо: острів Жуків роздали під забудову
http://environment.org.ua/topik/hot/teper-tochno-vidomo-ostriv-zhukiv-rozdali-pid-zabudovu.html
Жуків острів роздерибанено (Доведено Постійною комісією Київради).
http://environment.org.ua/topik/news/zhukiv-ostriv-rozderibaneno-dovedeno-postijnoyu-komisiyeyu-ki%d1%97vradi.html

Детальніше про хід попередніх засідань суду по даній справі можна почтати за посиланнями:

Прокуратура проти Київради: перше судове засідання по Жуковому острову. + відео
http://environment.org.ua/topik/news/prokuratura-proti-ki%d1%97vradi-pershe-sudove-zasidannya-po-zhukovomu-ostrovu-video.html
“Жуків острів” будуть відстоювати в суді
http://environment.org.ua/topik/hot/zhukiv_sud.html

Аудіозапис судового засідання можна отримати в НЕЦУ.

Третя сторона на боці позивача
Національний екологічний центр України

03-06-2008 16:27 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212499643.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.




Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua