першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Захист екологічного активіста: європейський вибір

04-06-2008 14:14 Миколаївщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212578040.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

10 квітня 2008 р. Верховний суд України відмовив Миколаївському активісту в перегляді рішень нижчих судів по його справі, якими було присуджено сплатити Малицькому О.Г. 2500 грн. відшкодування моральної шкоди НАЕК Енергоатом.

Ще у 2005 році він надрукував в місцевій газеті критичну статтю про діяльність НАЕК Енергоатом щодо спорудження Ташлицької ГАЕС, і атомники у відповідь звернулися до суду вимагаючи визнати таку інформацію недостовірною, спростувати її та відшкодувати їм 100 тис. грн. моральної шкоди. Судді першої, апеляційної та касаційної інстанції настояли на тому, що частина інформації, оскаржуваної атомниками, була недостовірною і оцінили збитки НАЕК Енергоатом в сумі 2500 грн. Оскарження таких рішень судів, які суперечать не тільки національному законодавству, але і Європейській конвенції по захисту прав людини та основоположних свобод не дало позитивних результатів.

Так як Верховний суд України поставив останню крапку в національних судових процедурах, ми будемо звертатися до Європейського суду з прав людини для захисту права Малицького О.Г. на свободу вираження поглядів, думок, висловлювань.

МБО «Екологія-право-людина»,
контактна особа: Мелень О.М., керівник юридичного відділу

04-06-2008 14:14 Миколаївщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212578040.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua