першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Влада Бердянську намагалась перешкодити мирній громадській акції

05-06-2008 10:51 Запоріжжя // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212652285.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

1 червня 2008 року прихожани кількох християнських громад міста Бердянська пройшли центральними вулицями міста у марші «За життя», в якому взяли учать біля 600 мешканців, та провели для дітей на Приморській площі урочистий концерт з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей.

Не зважаючи на те, що організатори заходів відповідно до статьи 39 Конституції України повідомили виконавчий комітет Бердянської міськради про заплановані заходи за місяць та за два тижні спрямували офіційне повідомлення від імені шести керівників місцевих християнських громад різних конфесій, посадові особи виконкому міської ради намагались перешкодити у проведенні заходу. В офіційних листах міськвиконкому було сказано, що «виконком не може дозволити Вам 1 червня 2008 року проведення “маршу на захист дітей” по пр. Леніна», та поряд з цим було дозволено провести дитячий концерт у невеличкому та малолюдному парку міста. В продовження цього, на початку маршу співробітник міського управління ДАІ намагався перешкодити руху машини зі звукопідсилюючою апаратурою, погрожуючи водію позбавленням номерних знаків. Як він сам зізнався, вказівка про зупинення машини з гучномовцями надійшла від представників виконкому Бердянської міськради.

Слід зауважити, що подібна практика створення перешкод у проведенні мирних заходів та громадських ініціатив віруючих була запроваджена ще при попередньому Бердянському міському голові В.О.Баранові, який у листопаді 2007 року склав свої повноваження у зв’язку з обранням до Парламенту по списку Блоку Литвина. Протягом останніх кількох років і до цього часу виконавчий комітет міської ради продовжує ігнорувати конституційні положення про права громадян на мирні зібрання, походи, демонстрації, вдаючись до подібних незаконних відмов та обмежень.

Не дивлячись на це, місцеві священнослужителі – організатори цьогорічних заходів не полишають надію, що така ситуація з часом змініться, про що свідчить той факт, що марш «За життя» та урочистий дитячий концерт у Бердянську все ж таки відбулись відповідно до складеного плану та з використанням звукопідсилюючої апаратури, хоча і без сприяння міської влади.

фото1.jpg
фото2.jpg

05-06-2008 10:51 Запоріжжя // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212652285.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua