першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Пряма дія: повалено «псевдоклерикальний» паркан по вул. Уманські

07-06-2008 00:00 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212786059.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

6 червня 2008 р. було повалено забудовний паркан по вул. Уманській 14. Акцію прямої громадянської дії влаштували група місцевих мешканців та члени ініціативної групи «Збережи старий Київ». Таким чином було втілено в життя протест прокуратури проти незаконної побудови зримого комплексу просто на місці зеленої зони загального користування.
Мешканці Уманської вже на раз протестують проти забудови цієї зеленої оази Солом’янського району, котрий має показник зелених насаджень … замість … , що за нормою. Цього разу їм допомогли у мирному спротиві молоді радикально налаштовані люди з різних організацій, у тому числі лівого спрямування (враховуючи символіку, намальовану попередньо на паркані).
Перед поваленням паркану відбувся мирний пікет з розгортанням плакатів з написами «НЕТ захвату земли!», «Сохраним парк!», «Парк – легкие Соломенки». Потім активісти написали на паркані «Мракобесие - долой» та «Церкви, бордели, казино – за Окружную дорогу». Членами ініціативної групи було виголошено промову про те, що прокуратурою міста Києва вже винесено протест проти незаконного будівництва в парку «Супутник». Мешканці засудили союз церковників московського патріархату та хижацьких забудовників міста Києва, котрі знищують останні зелені зони, придатні для відпочинку киян. Лунали крики «ганьба!» на адресу «варварів, котрі прийшли на київську землю», а також пропозиції представникам церкви будувати свої будівлі та надавати духовні послуги «за Окружною».
Під лозунги «Выйди на улицу – верни себе город!» активісти приступили до прямої дії. Представники МВС Солом’янського району намагалися фізично перешкодити поваленню паркану, але присутні люди спільними зусиллями не дали затримати активістів зі своїх лав. Після невдалих спроб спротиву народному гніву міліціонери спостерігали до кінця акції за тим, як паркан було повалено практично по всьому периметру будівництва.
Була вчинена спроба невідомим особами підпалити залишки будівельного паркану, зібрані посеред парку активістами, однак полум’я було вчасно зупинене учасниками акції.
Після повалення паркану учасники підбили підсумки, наголосивши, що дана акція - перше попередження київській владі та злочинному забудовному бізнесові, і що акції протесту в парку «Супутник» та по всій Солом’янці триватимуть і надалі зі зростаючою силою. Лунали лозунги «Разом нас багато – нас не подолати!» на трьох мовах – українській, російській та іспанській.
Після завершення акції мешканці та усі учасники організованою ходою покинули місце події, щоб запобігти можливим ексцесам та затриманню учасників міліцією «по одному».
Відео акції громадянської непокори ви можете подивитися тут.
http://www.youtube.com/v/5w_JW1fDRsM

07-06-2008 00:00 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1212786059.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua