першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Громадська ліга Україна - НАТО: Україна стала об’єктом шантажу

11-06-2008 14:23 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1213183389.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Росія розцінюючи як слабкість бажання європейських країн на Бухарестському саміті знайти певний баланс інтересів безпеки на європейському континенті, тепер долучилась до кампанії шантажу України й світової спільноти


ЗАЯВА
Громадської ліги Україна - НАТО
щодо подальшої ескалації кампанії залякування України

Реалізація українською владою суверенного права на захист національних інтересів у сфері безпеки через подальший розвиток відносин з Організацією Північноатлантичного Договору, реальне наближення України до кінцевої мети - членства в Альянсі, викликає у керівництва Росії неадекватну реакцію, яка є брутальним втручанням у суверенні справи нашої держави та суперечить здоровому глузду.
Істеричні погрози шовіністів на кшталт лужкових і затуліних, їх претензії на частину території України отримали свій розвиток в офіційних заявах російських посадовців найвищого рангу, які забувши, що Україна толерантно поставилась до вступу Росії до Шанхайської організації співробітництва та ОДКБ (Ташкентського договору), взялись лякати демократичний світ „всіма заходами”, котрі влада Росії має намір вжити, щоб не допустити вступу до Альянсу України та Грузії. Президент Росії погрожував „перенацілити російські ракетно – ядерні системи” на Україну. Слідом очільник російського генштабу просторікує, що „однозначно, Росія вчинить дії, спрямовані на забезпечення своїх інтересів поблизу державних кордонів. Це будуть не тільки військові заходи, це будуть заходи іншого характеру”.
Росія розцінюючи як слабкість бажання європейських країн на Бухарестському саміті знайти певний баланс інтересів безпеки на європейському континенті, тепер долучилась до кампанії шантажу України й світової спільноти.
У прийнятій 4 червня 2008 року заяві міститься неприкрита погроза – у разі приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) або прискорення процесу вступу у Альянс – вважати ці дії одностороннім виходом України із Великого договору з Росією.
Юридична основа такої позиції неспроможна. У Договорі є положення про те, що сторони зобов’язалися «не укладати з третіми країнами яких-небудь договорів, направлених проти іншої». Але твердження про те, що НАТО, з яким Росія плідно співробітничає багато років, причому набагато активніше ніж Україна, небезпечно для Росії – явна нісенітниця.
В зв’язку з цим ще раз нагадуємо, що Україна – суверенна незалежна держава –усіма цивілізованими способами захищатиме свою територіальну цілісність, недоторканість своїх кордонів, своє право на безпеку.
Закликаємо українців бути готовими до достойної відсічі нахабному втручанню у внутрішні справи нашої держави та зрозуміти нарешті, що вступ України до НАТО надає безпрецедентні гарантії нашій безпеці.
Закликаємо європейські країни, з огляду на неадекватну жорсткість Росії, переглянути нинішні погляди і з більшим розумінням поставитись до євроатлантичних намірів України.
Оскільки Україна стала об’єктом шантажу та погрози агресією з використанням ядерної зброї, з метою надання захисту Україні як державі – учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, що в односторонньому порядку відмовилась від володіння ядерною зброєю, закликаємо Президента, Уряд України у відповідності до Меморандуму „Про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї” підписаного 5 грудня 1994 року в Будапешті, звернутись до урядів Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Китаю і Франції з проханням виконати їх зобов’язання домагатися негайних консультації та дій з боку Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй.

Захистимо Україну!
Громадська ліга Україна – НАТО

11-06-2008 14:23 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1213183389.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua