першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Потужний елеватор - усього за з місяці

13-06-2008 19:43 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1213375380.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У Героя й темпи героїчні

Назва компанії «Нібулон», одного з найкрупніших національних сільськогосподарських товаровиробників, національного інвестора, вкладення якого в аграрний сектор перевищили за 16 років 1 мільярд гривень, у багатьох на вустах. На півдні Хмельниччини він з’явився недавно, але вже прославив себе масштабним проектом. «Усього за три місяці ми збудуємо елеватор потужністю 66 тисяч тонн зерна у селі Кам’янка Кам’янець-Подільського району», - заявив Герой України, генеральний директор ТОВ СП «Нібулон» Олексій Вадатурський.

Отже, запуск має бути першого липня. Минулої суботи наш кореспондент побував на будівельному майданчику, що розкинувся на шести гектарах зовсім недалеко від залізничного вокзалу. Розмах робіт та висока організація праці вразила. 350 працівників із двох десятків підприємств так ретельно виконували свої виробничі завдання, що, здавалося, вони працюють разом цілий вік, що це не просто люди, а якийсь неймовірно тонкий, добре відлагоджений механізм. Зранку тут відбувалася звична виробнича нарада, але жодних пересмикувань, взаємозвинувачень чи тієї ж таки традиційної будівельної «лексики» почути не довелося. До високого рівня взаєморозуміння людей спонукає і відповідальність фірми перед ними, більша ніж утричі за звичну в місті зарплата, авторитет «Нібулона» та надії на відродження села, які декларує і тут же підтверджує ділом ця компанія. Щойно прийшовши в район, «Нібулон» виділив кошти на проектування дитсадка в селі Кам’янка. Тепер повели мову про якісні дороги, належне освітлення села. А ще Вадатурський вирішив приєднатися до акції « Зігрій дитину любов’ю», ініційовану Президентом України Віктором Ющенком і придбати для однієї з місцевих багатодітних родин дім. Якраз підшуковують якісне житло із керівником райдержадміністрації Ростиславом Яремою. У районі майже кожен підприємець узяв на себе соціальне зобов’язання щодо підтримки сиріт та багатодітних сімей, чи ж гоже Герою України, каже Вадатурський, стояти осторонь?! Оцей соціальний аспект діяльності «Нібулона» - то данина пам’яті батьків Героя, які були простими колгоспниками і за тяжку працю часто отримували копійки, так і не дочекавшись людських умов життя на селі.

На всіх кінцях майданчика встановлені плакати «До пуску об’єкта залишилося …» Щодня по закінченню зміни черговий міняє цифри на них. Очевидно, це теж стимулює, бо ніхто тут не ходить врозвалку і не перекурює без кінця. Чіткі узгоджені графіки і «зав’язаність» всіх в одну ланку не дає розхолоджуватися. Так, шеф-монтажник з Німеччини, який прибув у понеділок, працюватиме лише п’ять днів – і ні години більше, тому до його приїзду впоралися з усіма завданнями, які мали передувати його діям. До першого червня було виконано основний комплекс робіт – залиття фундаментів, підведення інженерних комунікацій. Залишився місяць, в тому числі й на пуск та наладку. Аж не віриться!
Щоправда, ритм довелося дещо сповільнити, коли натрапили на снаряди періоду другої світової війни. Поки аирішувалося питання зі знешкодженням, роботи припинили, а смертоносні склади охороняли. Та це не перешкодить вчасному пуску, каже Вадатурський. Траплялися й інші «сюрпризи». Старі склади ядохімікатів, наприклад. Або чимале звалище сміття, за роки добряче присипаного землею, яке будівельникам довелося вивезти. Так що паралельно «Нібулон» вирішує ще й екологічні питання.
Правила свій бал і погода. У гурті місцевих підрядників Володимир Мужило з будівельної компанії «Кам’янець» зізнався: «Труби доводилося прокладати буквально під парасольками». Уже освоєно понад 30 мільйонів гривень. Генеральний не знімає з плеча ремінь цифрового «Нікона» : власноруч фіксує всі зміни на будові, знімки виставляють на сайт фірми. Це теж потрібно для іміджу, переконаний він.

-Ми, звичайно, не в аптеці, - каже генеральний директор.- Але раз постановили – то першого липня неодмінно відбудеться здача елеватора. Тим більше, коли працюємо із закордонними партнерами. Зерно теж треба збирати у визначений час, інакше будуть втрати. Не можу допустити ні перевитрат часу, ні фонду зарплати. Свою спроможність успішно здійснювати масштабні проекти «Нібулон» довів уже в 10 областях України, де обробляє землю, вирощує зерно і займається його переробкою. Компанія має колосальний досвід. Ми знаємо, що нині вижити можна лише в такому темпі: дуже швидко збудувати і одразу ж отримувати віддачу. Ми прийшли сюди не загарбниками, не ставимо за самоціль захопити, забрати землю в інших орендарів. У нас на Україні в аграрному секторі непочатий край роботи, місця вистачить усім. До речі, приходимо туди, куди нас кличуть. Я отримував чимало листів з ваших країв від простих людей. Потім мої підлеглі вивчали ситуацію на місці, розмовляли з людьми, вели переговори з владою. Хочу щиро подякувати голові Хмельницької ОДА Івану Гавчуку, керівнику РДА Ростиславу Яремі, дозвільним, контролюючим органам за розуміння, без цього було б важче втілити задумане в життя. Я прагну, щоб усюди було якомога менше бюрократії. У нас це не всюди розуміють. «Нібулон» дивиться в майбутнє: співпрацює з 14 вишами нашої держави, і я кажу студентам: «Ви дуже щасливі, що ви обрали професію аграрія. Вона стане однією з найпрестижніших, а Україна дуже швидко стане провідною агарною державою.»

Віра ШПИЛЬОВА.


Першого липня очікуємо запуску нового потужного елеватора, що споруджує компанія "НІБУЛОН" У с.Кам'янка на Хмельниччині. Генеральний

Першого липня очікуємо запуску нового потужного елеватора, що споруджує компанія "НІБУЛОН" У с.Кам'янка на Хмельниччині. Генеральний

13-06-2008 19:43 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1213375380.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua