першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Відозва Народного Руху України

16-06-2008 12:40 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1213609225.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Відозва Народного Руху України
з нагоди візиту Північноатлантичної Ради

Народний Рух України – державницька сила, що підтримує євроінтеграційні прагнення нашої країни як фактор зміцнення її національної безпеки, розвитку демократичних інститутів, громадянського суспільства, захисту прав і свобод людини твердо переконаний, що такий курс відповідає життєво важливим інтересам Українського народу.
Ми вітаємо візит Північноатлантичної Ради в Україну і розцінюємо його як важливий етап інтенсифікованого нашого співробітництва в інтересах поширення спільних цінностей, реформ та діалогу між різними культурами та народами, об’єднаними демократією, свободою особистості та верховенством права, відданими цілям та принципам Статуту Організації Об’єднаних Націй.
Рух черговий раз підкреслює ключове значення України у сфері поглиблення співпраці, безпеки та стабільності на євроатлантичному просторі, та, особливо, у Південно–Східній Європі, Чорноморському регіоні, у розвитку співпраці задля стабільності, територіальної цілісності, незалежності та суверенітету країн-членів ГУАМ, вирішення регіональних конфліктів на Південному Кавказі та в Республіці Молдова, що співпадає зі стратегічними інтересами Організації Північноатлантичного договору.
Україна має і реалізує значний потенціал контрибутора безпеки, здійснює свої внески до міжнародних операцій у галузі безпеки і врегулювання криз, миротворчих операцій та ліквідації надзвичайних ситуацій цивільного характеру під егідою Європейського Союзу і Північноатлантичного Альянсу, особливо у складі Сил реагування НАТО, сил спеціального призначення, в галузі технологій протистояння терористичній загрозі, протиракетної оборони і захисту від балістичних ракет, стратегічних авіа- та морських перевезень, захисту від хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної загрози.
З огляду на те, що інтеграція України до структур євроатлантичної і європейської безпеки, набуття членства в Організації Північноатлантичного договору і ЄС є державною політикою, закріпленою законодавчо, Народний Рух закликає керівництво країн-членів НАТО згідно зі статтею 10 Північноатлантичного договору якнайскоріше надати можливість Україні долучитись до Плану дій щодо набуття членства (ПДЧ) – важливого етапу набуття нами критеріїв Північноатлантичного договору, підготовки нашої країни до членства в Альянсі та механізму проведення далекосяжних політичних та економічних реформ, насамперед у галузі національної безпеки, оборони, реформи ВПК та подолання корупції.
Народний Рух закликає Уряд внести питання приєднання України до ПДЧ ще у цьому році у перелік пріоритетів діяльності виконавчої влади, прийнявши відповідне урядове рішення, забезпечити повне виконання Цільового плану Україна – НАТО на 2008 та гарантовану реалізацію поточних завдань Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на 2008-2011 роки.
Закликаємо українців зрозуміти нарешті, що вступ України до НАТО надає безпрецедентні гарантії нашій безпеці, сприятиме розбудові демократичної, правової, конкурентоспроможної держави, набуттю членства в Європейському Союзі та рішуче підтримати державний курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію.


16 червня 2008 року м. Київ

16-06-2008 12:40 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1213609225.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua