першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Музей Івана Гончара запрошує

17-06-2008 11:05 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1213689921.html
Версія до друку // Редагувати // СтертиУкраїнський центр народної культури
"Музей Івана Гончара"

Запрошує

на Вечір пам’яті
Івана ГОНЧАРА

18 червня о 17.00

У програмі:
- презентація нового тому історико-етнографічного мистецького альбому Івана Гончара

«Україна й українці» – «Київщина лівобережна»

- концерт дівочого вокального квінтету «УКРАНІЯ»

  • Матеріали для альбому «Україна й Українці» Іван Гончар (27.01.1911 – 18.06.1993), видатний громадський і культурний діяч, скульптор, живописець та графік, народознавець і колекціонер, збирав протягом чотирьох десятиліть – від кінця 1950-х до 1993 року. Унікальні історико-документальні світлини кінця ХІХ – середини ХХ століття з багатьох сіл і міст України упорядковані ним на великих аркушах й оформлені авторськими малюнками. 18 томів альбому містять понад 1500 аркушів, які представляють етнічну самобутність різних регіонів України.
2006 року, до 95-літнього ювілею І.М. Гончара, вийшов альбом із 160-ма вибраними аркушами з різних томів «України й Українців», який на ХІІІ Національній книжковій виставці-ярмарку «Форум видавців у Львові» здобув Гран-прі. 2007 року світ побачили два наступні томи – «Галичина» та «Буковина», поєднані в одну книгу, які стали «Книгою року» Всеукраїнського рейтингу в номінації «Візитівка».

До презентованого видання увійшло 108 аркушів тому «Київщина Лівобережна», які за змістом територіально охоплюють окремі населені пункти Броварського, Бориспільського, Баришівського, Переяслав-Хмельницького, Згурівського, Яготинського районів, а також села, що нині є частиною Києва: Троєщина, Виґурівщина, Воскресенська Слобідка, Микільська Слобідка, Позняки, Осокорки та хутір Березняк. Цей альбом складається із близько півтисячі оригіналів і фоторепродукцій історико-документальних світлин і близько півтори сотні авторських малюнків Івана Гончара.

Видання має передмову і вступну статтю, а також дві мапи, на яких зазначено представлені в цьому томі населені пункти й окреслено історико-етнографічні регіони України. Альбом виходить трьома мовами: українською, англійською та французькою, що робить його доступним для читачів у різних країнах.


Видавці цього спільного проекту – УЦНК «Музей Івана Гончара» та поліграфічна фірма «Оранта» – сподіваються, що вихід у світ цієї своєрідної ілюстрованої енциклопедії української минувшини стане вагомим внеском у сучасну українознавчу й етнологічну літературу, який дасть можливість теперішнім і прийдешнім поколінням віднайти, усвідомити й зберегти власну національну ідентичність.
  • Окрасою Вечора стане виступ дівочого вокального квінтету «УКРАНІЯ», в репертуарі якого прозвучать обробки українських народних пісень і твори сучасних українських композиторів у поєднанні автентичної та академічної манер співу (www.ukrania.kiev.ua).
  • Напоями частує Акціонерне товариство «ОБОЛОНЬ».
* * *
Презентація і концерт відбудуться у середу, 18 червня 2008 року. Початок о 17.00

Адреса: Київ, вул. Івана Мазепи, 29.
Тел. для довідок: 288-92-68; E-mail: honchar_museum@ukr.net

17-06-2008 11:05 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1213689921.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua