першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Мешканці Лук’янівської 21 зустріли Трійцю в пікеті проти будів

18-06-2008 16:57 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1213797460.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

14 червня о 4:30 ранку на вул. Лук’янівській 21 в Києві агресивно налаштовані молоді люди спортивного вигляду почали зводити будівельний паркан на місці дитячого майданчика. Мешканці спробували відтіснити забудовників, але більша частина паркану була споруджена. Було побито дві жінки, місцеві мешканки, та журналіст «Української правди». Конфлікт триває досі.

Ділянка, віддана Київрадою під забудову, розташована між будинками по вул. Лук’янівська, 77 та Лук’янівська 21 (на Татарці). Відстань між будинками - 10 метрів. Ділянка знаходиться за 20 м. від Державного Департаменту ДАІ МВС.

Забудовник – ТОВ «Фірма Доріс»», площа ділянки – 0,15 га. Земля віддана під забудову житловим комплексом із вбудованими нежитловими приміщеннями та паркінгом.

Єдиний у цьому районі спортивний майданчик, котрий потрапив до ділянки забудови, знаходиться в користуванні студентів одразу двох національних вищих навчальних закладів: Національна Академія Мистецтва та Архітектури і Національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого. Це єдине місце, де молодь, мешканці прилеглих будинків та діти можуть займатися фізкультурою. Спортивний майданчик знаходиться на прибудинковій території ЖБК "Приборист -5".

Толстушко Світлана Єфимівна, місцева мешканка: «Були фальсифіковані громадські слухання щодо цього будівництва, протокол котрих зараз знаходиться на перевірці в Прокуратурі Шевченківського району. Законних підстав для захоплення землі та початку будівництва не існує».

Представники «Доріс» пред’явили міліції ордер на встановлення огорожі та дозвіл на конання будівельних робіт. Місцевим мешканцям вони показувати ордер і дозвіл відмовилися.

Світлана, студентка: «Нам забороняє керівництво виходити з гуртожитку Академії мистецтв. Але ми все одно виходимо і будемо чергувати вночі, тому що будівництво – просто напроти общаги».

Представник міліції (не побажав представитися): «Я людина воєнна. Я не можу давати коментарі. Ми забезпечуємо правопорядок, ми ні на чиїй стороні. Зараз приїде Пшеничний (начальник Головного управління з надзвичайних ситуацій з питань надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київради – О.А.), він усе розповість».

14 червня близько 16:00 на місце події прибув уповноважений МНС В.Н.Пшеничний. Він скликав комісію, яка прийняла рішення про призупинення зведення огорожі та будь-яких будівельних робіт до початку робочого тижня та з'ясування законних підстав для встановлення огорожі та будівництва. Протокол рішення було передано представникам міліції Шевченківського р-ну о 15:00 з метою вручення даного протоколу представникам фірми "ДОРІС". Останні відмовилися прийняти протокол.

Протокол був вручений о 18:30 після завершення фірмою "ДОРІС" всіх монтажних робіт та зведення огорожі.

Близько 16:30 підрозділ МВС Шевченківського р-ну покинув місце конфлікту з невідомих причин.

О 16:35 представники компанії-забудовника з нанесенням тілесних ушкоджень відтіснили мешканців, котрі чинили опір, та продовжили зведення огорожі.

Ввечері 14 червня, близько 12 години ночі розпочалася бійка між озброєними кийками й нетверезими бандитами (близько 40 осіб) та місцевими мешканцями. Бандити намагалися встановити решту секцій металевого паркану.

Після вечірньої атаки забудовників кілька людей потрапили до лікарні внаслідок побиття. Серед них – дві жінки, місцеві мешканки, та журналіст видання «Українська правда», активіст ініціативної групи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко. Бандити пошкодили йому сухожилля на руці.

15 і 16 червня мешканці організували роздачу листівок із закликом про допомогу в районі, почали збір підписів до високих посадовців та державних органів. Біля паркану 16 червня вели службу (виганяли бісів) священики з Свято-Макаріївської церкви. Ведеться цілодобове чергування.

Світлана Толстушко: «Ми збираємося організувати цілобове спостереження через веб-камеру, збираємо компромат на "забудовників" та куплених ментів для подання матеріалу в прокуратуру.

Взагалі ця забудова може зруйнувати навколишні будинки та гуртожитки Театрального університету та Художньої академії. Вони дадуть тріщини та сповзуть вниз по пагорбах Подолу».

Станом на ранок 17 червня мешканці Лук’янівської 77 все ще чергують біля місця конфлікту.

18-06-2008 16:57 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1213797460.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua