першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

«АТОМНА БОМБА» біля Малої СТАДНИЦІ

01-07-2008 16:55 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1214920553.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Шановні громадяни! До вас звертаються жителі сіл Приборівки, Сививковець, Соболівки, В. Стадниці – Липовецький район Вінницької області.
Усі ви добре знаєте про критичну ситуацію, що склалася через сміттєзвалище, розміщене поблизу с. М. Стадниця. Наші села відносно звалища знаходяться в долині, тому стічні води течуть до нас і підземними потоками потрапляють до наших криниць. У криничній воді наших сіл виявлено високий вміст нітратів, важких металів – свинцю та кадмію, вода непридатна навіть для технічних потреб. А ми з вами змушені використовувати її для пиття й приготування їжі, бо іншої просто немає.
Забруднені димом звалища, повітряні маси часто переміщаються в бік наших сіл і несуть із собою токсичні речовини, що отруюють організм людини. В наших селах швидкими темпами розвиваються онкологічні захворювання та туберкульоз, кількість жінок, що мають гінекологічні захворювання, у нас найбільша в районі. Стадницький смітник входить до 100 найзабрудненіших місць України і по шкідливості прирівнюється до Чорнобиля.
Для вирішення даної проблеми жителями сіл були зроблені наступні дії:
- направлені прохання та скарги голові облдержадміністрації Домбровському О.Г., голові Липовецької райради Балдинюку ??, міському голові м. Вінниці Гройсману В.Б., голові обласної ради Заболотному Г.М., першому заступнику голови облдержадміністрації, керівнику фракції «Наша Україна» Коровію ??, керівнику фракції «Батьківщина» Медведєву, головному державному інспектору ЗОНПС Мельнику В.І.;
- відправлені бандеролі з зверненнями, підписами та актами обстежень Президенту України, Прем`єр-Міністру, Генеральному прокурору, Міністру охорони навколишнього середовища. З Києва отримали повідомлення, що над цим питанням працює Міністерство навколишнього середовища, Вінницькою та Липовецькою СЕС зроблені свердловини, з яких узято проби грунту й води, створено обласну комісію з вивчення даного питання.
На боротьбу з бідою піднялися жителі сіл В.Стадниці, М.Крушлинець, Приборівки, Сививківець, Соболівки. Дороги назад немає, оскільки на власному досвіді переконуємося в згубному впливі сміттєзвалища на наше здоров`я та особливо на здоров`я наших дітей – майбутнього нашої України. Бездіяльність влади є злочином – адже ми та наші діти піддаємося отруєнню, підривається здоров`я та вкорочується життя. Це інакше, ніж геноцидом проти власного народу, неможливо назвати.
25 травня 2008 р. у В.Стадниці відбувся схід села, на якому були присутні Вінницький міський голова Гройсман В.Б., представники громадськості сіл Приборівки, Сививківець, Соболівки. Міський голова пообіцяв присутнім, що через 8 років вони відчують полегшення, бо буде встановлено сортувальну лінію в с. М.Стадниця (сортувальна лінія – це відбір 30%-40% сміття, а решту пресують і обтягують плівкою). Люди відхилили цю пропозицію. Заангажована преса Вінницької області повідомила, навпаки, що люди були задоволені пропозицією – це є відкритою брехнею. Там же, на сході громади, Гройсман В.Б. пообіцяв виділити кошти на оздоровлення дітей сіл Приборівки, Сививківець, Соболівки. 5 червня 2008 р. під час зустрічі в мерії пана Гройсмана та його заступників із представниками жителів згаданих сіл Дячук Н.М., Матящук Л.М., Великого А.І. Обіцянку було відмінено – мабуть, тому, що мер дізнався про чисельність хворих дітей. Скінчилося відмовкою – «Заступник Рева А.О. надасть відповідь згодом». А діти чахнуть на очах у батьків – безпричинно підіймається температура тіла, в маленьких дітей виявляють підвищення артеріального тиску, болять голови та органи травлення, кожна третя дитина страждає на алергію. Нам причина відома – це «атомна бомба» Стадницького смітника. Це не лише наша проблема – ще рік-другий і згубний вплив накриє піврайону. Тому боротися потрібно зараз і разом. Приєднуйтеся заради ваших дітей!
Наталя Дячук


Документи епопеї Стадницького сміттєзвалища

16.03.1984р. Прокурору Вінницького району, раднику юстиції Шеменкову О.М.
«Полігон-звалище не в змозі більше приймати сміття та тверді відходи з м. Вінниці, так як за даними санітарно – бактеріологічного обстеження грунтових вод біля звалища виявлено бактеріологічне забруднення грунтових вод…»
Начальник Держінспекції охорони навколишнього
природного середовища по Вінницькому району.

07.04.1997р. Довідка «Про стан звалища ТПВ у Вінницькому районі»
«У районі немає звалищ, на котрі вивозяться трупи тварин, медичні відходи, промислові відходи 1 і 2 класу небезпеки, промислові відходи 3 і 4 класу небезпеки…»
Головний лікар Вінницької районної
санепідемстанції О.П.Сорочан
(коментар – усе це на сміттєзвалищі М.Стадниці є!)

8 квітня 1997р. Акт. «Встановлено також, що складування сміття давно проводиться за межами запроектованого полігону без відповідного проведення ізоляційних робіт…»
Старший Державний інспектор держуправління
екобезпеки у Вінницькій області Крошка А.Д.

26.11.1998р. Начальнику Головного управління відходів та регулювання екологічної безпеки Моторіну Є.М.
«Спільним рішенням екологічної інспекції та санепідемстанції Вінницького району за №31 від 11.08.94р. експлуатацію полігону заборонено…»
«Фільтрат, якого за приблизними розрахунками, накопичено до 5 тис. м3, становить реальну загрозу забруднення цілого регіону».
Начальник держуправління О.Г.Яворська.

25 квітня 2001р. Акт. Вінницька обласна держадміністрація. Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Вінницької обласної держадміністрації.
«…Це не зняло загрози обваловки і подальшого попадання фільтрату в річку Південний Буг, що призведе до аварійного припинення водопостачання мешканців м. Вінниці».
«На момент перевірки частина території була задимлена в результаті горіння відходів, що створює вибухонебезпечну ситуацію».
Провідний спеціаліст інспекції ЦО та ТП
Герус В.А.

№74 20.01.2006р. Доповідна прокурору Вінницького району, молодшому раднику юстиції С.А.Сухореброму.
«Попередні вимоги Вінницької районної СЕС щодо ліквідації виявлених порушень не виконуються. До адмінвідповідальності постійно притягуються посадові особи, що експлуатують полігон.
Вінницька районна СЕС вичерпала усі можливості щодо впливу на порушників. Просимо Вашої допомоги щодо більш суттєвого впливу на порушників санітарного законодавства».
Головний санітарний лікар Вінницького району
О.О.Браніцький.

10 серпня 2006р. голові районної державної адміністрації Щетиніну Ю.М.
«Аналізи, проведені лабораторією Держуправління екобезпеки у Вінницькій області в квітні 1997 року, свідчать, що забруднення грунтових вод за межами санітарно-захисної зони полігону, перевищує нормативи ГДК:
по завислих речовинах - у 11 разів;
по азоту амонійному - в 37 разів;
по БСК - у 36 разів».
«Вимоги Держсаннагляду не виконуються на протязі останніх 20 років, не дивлячись на заходи адміністративного впливу, щорічні доповідні до районної прокуратури, до міських та районних органів влади».
Головний державний санітарний лікар
Вінницького району Браніцький О.О.

№135 від 29.01.2007р. Доповідна Голові Вінницької районної адміністрації
Щетиніну Ю.М. «Про надзвичайний санітарно-епідеміологічний стан полігону твердих побутових відходів».
«У жовтні 2000 року в с.Велика Стадниця 57 жителів села перехворіли на вірусний гепатит А (вірус виявлений у воді)».
Головний лікар Вінницької районної СЕС
О.О. Браніцький.

21.05.08 Голові Вінницької райради Сітарському С.М.
«Нинішній полігон ТПВ введений у експуатацію в 1984 році. Проектний термін експлуатації складає 25 років при потужності 550 000м3 відходів, зараз накопичилося більше 15 000 000м3, тобто в 27 разів більше проектної потужності. Також накопичилося більше 10 000м3 небезпечного в санітарно-бактеріологічному відношенні фільтрату, котрий проникає до підземних водоносних горизонтів і в грунт, що призводить до забруднення водоносного горизонту ближніх сіл і може призвести до спалаху інфекційних захворювань жителів».
«Лабораторні дослідження складу фільтрату показали надзвичайно високий вміст хлоридів – 3750 мг/л, заліза – 14 мг/л, цинку – 2,5 мг/л, міді – 15,5 мг/л, нітратів – 55 мг/л, амонійних солей – 24,5 мг/л».
«Лаборатрні дослідження питної води із криниць ближніх сіл свідчать про перевищення нормативних показників щодо вмісту солей важких металів – свинцю та кадмію».
«На останній нараді у міського голови Гройсмана В.Б. 16 травня 2008 року за участю обласного управління екології, природоохоронної прокуратури, земельної інспекції прозвучала заява міського голови щодо подальшого розширення існуючого полігону на 6 га та продовження складування побутових відходів…»
Головний лікар Вінницької районної СЕС
(санепідемстанції) О.О.Браніцький.

21.05. 2008р. «Про критичну санітарно-екологічну ситуацію на полігоні твердих побутових відходів, що біля с. М.Стадниця».
«Динаміка лабораторних досліджень води в контрольних точках:
2003 рік - прозорість протягом року не змінювалася, нітрати перевищували норму в 3 – 4 рази;
2004 рік - прозорість протягом року не змінювалася, нітрати перевищували норму в 4 – 4,5 рази, колі-індекс перевищував норматив у 10 разів;
2005 рік - прозорість протягом року не змінювалася, нітрати – перевищення в 4 рази, колі-індекс перевищив норматив у 264 рази, а відмічено свіже фекальне забруднення;
2008 рік - прозорість не відповідає нормам, нітрати перевищують норму в 9 разів».
Головний державний інспектор ЗОНПС
Мельник В.І.

14 – 30 травня 2008 року Акт № 05/66 перевірки вимог природоохоронного законодавства
«…На полігон щоденно вивозиться близько1800 м3 побутових відходів. За період 2006 – 2008 рр вивезено понад 1 156 298 м3 побутових відходів…»
«…Водночас СЕС Липовецького району повідомила (вих. № 480 від 19. 05.08) про перевищення ГДК у пробах води в с.Соболівка, в с. Приборівка, в с. Сививківці…»
«…На момент закінчення перевірки не надано: проектної документації з висновками державної екологічної експертизи на місця видалення відходів, паспорта місця видалення відходів, копій документів, що засвідчують право власності (право постійного чи тимчасового користування) та їх державної реєстрації на земельну ділянку, проекту будівництва полігону».
Головний державний інспектор ЗОНПС
Мельник В.І.
Підготувала Наталя Дячук

Не даймо статися новому Чорнобилю!

Дорогі громадяни!

Допоможіть у відстоюванні майбутнього наших і ваших дітей!
Закликаємо вас взяти участь в акції протесту шляхом безстрокового цілодобового пікетування дороги на в`їзді до полігону біля с. Мала Стадниця.
Пікетування розпочнеться 6 липня 2008р. о 08.00 годині і відбуватиметься за участю наряду міліції, державтоінспекції, чергового медперсоналу та національного телебачення.

Жителі сіл Приборівка, Сививківці, Соболівка, Малі Крушлинці.

01-07-2008 16:55 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1214920553.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua