першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Молодь проти забудови гідропарку

03-07-2008 16:58 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1215093513.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Київ, 3 липня 2008р. На території ПКіВ «Гідропарк», біля оз. Берізка відбулася акція «Я НЕ ХОЧУ КУПАТИСЯ НА БУДМАЙДАНЧИКУ!» проти нелегальної забудови навколо водоохоронної зони Передмістної Слобідки біля оз. Берізка.

Активісти в купальних костюмах пройшли мирним маршом до озера, вимагаючи припинення несанкціонованого будівництва.
Питання самовільного без ордеру виконання будівельних робіт ТОВ «Мукріпан-Інвест», СПД Панька С.П., «Мегаполіс ЛТД» на території водоохоронної зони розглядаються Дніпровською районною у місті Києві державною адміністрацією та прокуратурою впродовж року.

«Проекти будівництва будинків та інших споруд на березі озера «Берізка» для розгляду райдержадміністрації не надавалися, - підкреслив
Юрій Олександрович Сай, в.о. заступника голови з питань містобудування, архітектури та землекористування Дніпровської райдержадміністрації, - Рішень та розпоряджень щодо можливості використання вказаної земельної ділянки Дніпровська райдержадміністрація та Дніпровська районна у м. Києві рада не приймала.»

Будівельні роботи загрожують зникненню вусача мускусного, стрічкарки блакитної, видри, що занесені до Червоної книги України та унікальних угруповань сальвінії плаваючої, латаття білого та водяного горіха плаваючого, що занесені до Зеленої книги України.

Гідропарк, згідно з Генеральним планом розвитку м.Києва до 2020 року має статус зеленої зони загального користуваня, зарезервований до оголошення об'єктом природно-заповідного фонду. Проте, ні сам острів ні окремо околиці оз. Берізка не отримали заповідного статусу.
12 травня 2008 року під час слухань щодо природно-заповідного фонду, що проходили в Комітеті Верховної Ради України з питань екологічної політики, було прийнято рішення про необхідність створення Національного природного парку «Дніпрові острови», до складу якого мають увійти всі острови Києва. Південна частина острова Гідропарк, разом з озером Берізка, має увійти до нього на статусі заповідної зони.
Разом з іншими островами, острів гідропарк є частиною Дніпровського екологічного коридору, що є основним шляхом сезонних міграцій більшості перелітних птахів Європи
Акція проводилася в рамках природоохоронних заходів за ініціативи ГО "Молодіжний екологічний центр" Дніпровського р-ну м. Києва.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Литвиненко Катерина,
ГО "Молодіжний екологічний центр" Дніпровського р-ну, м. Києва
Lytvynenko-katya@mail.ru

03-07-2008 16:58 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1215093513.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua