першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Уряд пропонує звільнити Церкви від конкурсів з оренди майна

09-07-2008 17:15 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1215612918.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Кабінет Міністрів України подав до парламенту законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України"» (реєстр. № 2481 від 07.07.2008 р.), яким передбачається звільнення релігійних організацій від необхідності участі у конкурсах з оренди державного та комунального майна, яке використовується ними для забезпечення проведення богослужінь, релігійних обрядів та церемоній.

Зазначеним законопроектом пропонується внести зміни до статті 76 чинного Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», які зокрема передбачають: "Установити, що у 2008 році передача в оренду державного та комунального майна здійснюється виключно на конкурсних засадах, крім державного та комунального майна, що передається в оренду… релігійним організаціям для забезпечення проведення богослужінь, релігійних обрядів та церемоній".

Треба відзначити, що ще у березні 2008 року про необхідність уточнення зазначених положень закону було наголошено у зверненнях членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) до Президента України, Прем'єр-міністра України та голови Верховної Ради України. Також проблема оренди державного та комунального майна, що використовується для задоволення релігійних потреб громадян, була предметом обговорення на зустрічі членів ВРЦіРО з Прем’єр-міністром України Ю.Тимошенко від 11 квітня 2008 року. Зважаючи на це, релігійна спільнота очікує ухвалення українським парламентом запропонованих змін, що покликані поліпшити становище релігійних організації (громад, місій, духовних навчальних закладів тощо) в умовах недостатньої забезпеченості культовими спорудами та неможливості конкурувати з комерційними організаціями під час проведення орендних конкурсів.

Текст законопроекту:
http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=32929

09-07-2008 17:15 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1215612918.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua