першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Президенте, годі знущатися над пам'яткоохоронним законодавством!

11-07-2008 20:08 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1215796090.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Указ Президента України № 633/2008 "Про впорядкування території гори Говерла та встановлення пам'ятного знака на її вершині"

З метою дальшого розвитку славетних традицій патріотизму та духовності українського народу постановляю:

1. Івано-Франківській обласній державній адміністрації здійснити до 24 серпня 2008 року заходи щодо встановлення на горі Говерла – найвищій географічній точці України пам'ятного знака, що символізує українську державність (далі – пам'ятний знак), а також з благоустрою прилеглої території зі збереженням природного ландшафту.

2. Івано-Франківській обласній державній адміністрації, Міністерству культури і туризму України, Міністерству освіти і науки України, Міністерству України у справах сім'ї, молоді та спорту за участю громадських організацій забезпечити підготовку та проведення урочистостей з нагоди відкриття пам'ятного знака.

3. Міністерству культури і туризму України разом з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією опрацювати питання щодо занесення в установленому порядку пам'ятного знака до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

4. Кабінету Міністрів України разом з Івано-Франківською та Закарпатською обласними державними адміністраціями:

- забезпечити проведення капітального ремонту і реконструкції під'їзних доріг до гори Говерла та впорядкування прилеглих територій;

- вирішити питання щодо створення та облаштування місць відпочинку на маршрутах підйому на вершину гори Говерла;

- внести в установленому порядку пропозиції щодо розширення території Карпатського національного природного парку та Карпатського біосферного заповідника з метою віднесення всієї території гори Говерла до природно-заповідного фонду.

5. На підтримку ініціативи молодіжних громадських організацій про започаткування акції «Почесна варта Говерли», спрямованої на встановлення контактів між молоддю різних регіонів України та спільне вивчення історії держави, Міністерству України у справах сім'ї, молоді та спорту, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям сприяти у вирішенні питань матеріально-технічного та організаційного забезпечення проведення зазначеної акції, вжити заходів щодо активної пропагандистської кампанії з метою залучення молоді до участі в акції, перевезення учасників акції до місця її проведення та у зворотному напрямку.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

10 липня 2008 року

***************************************************

Коментар:

Прикладів сучасного адміністративного волюнтаризму, нехтування і прямого перекручування законодавства не бракує. Однак цей випадок шокував особливо - можливо, тому, що безпосередньо стосується підвалин рідної пам"яткоохоронної сфери.

Отже, згідно Статті 1 Закону України "Про охорону культурної спадщини":

"- культурна спадщина — сукупність успадкованих людством від попередніх поколінь об’єктів культурної спадщини;"

"- об’єкт культурної спадщини — визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов’язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об’єкти, інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об’єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність;"

"- пам’ятка — об’єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України".

Тобто, ПАМ"ЯТКОЮ може бути виключно ЩОСЬ, УСПАДКОВАНЕ ВІД ПОПЕРЕДНІХ ПОКОЛІНЬ.

Більше того, Стаття 13 того самого Закону додає: "Не підлягають державній реєстрації об’єкти, що є сучасними копіями існуючих пам’яток або спорудами (витворами), створеними за старовинними проектами чи науковими реконструкціями, в тому числі масові тиражовані копії".

Звісно, це останнє положення часто порушується - скажімо, внесли ж новозбудовану копію Михайлівського Золотоверхого собору до Держреєстру... І все ж норма лишається нормою. Якось на неї періодично озираються, беруть до відома всі науково-експертні та науково-методичні ради...

І от настало 10 липня! Волею абсолютно не вповноваженого на це Президента до Держреєстру нерухомих пам"яток скеровується навіть не новобуд, ні. Заздалегідь ПАМ"ЯТКОЮ, тобто, об"єктом культурної спадщини, успадкованим від попередніх поколінь, оголошено ЩЕ НЕ ІСНУЮЧУ СПОРУДУ. Споруду, ЯКУ ЩЕ ТІЛЬКИ ПЛАНУЮТЬ ЗВЕСТИ. Якої просто ЩЕ НЕ ІСНУЄ В ПРИРОДІ.

Цікаво, хтось ще має надію, що ТАКА влада, з ТАКИМ рівнем фаховості і компетентності здатна проводити цілісну і зважену культурну політику? Та ще й у сфері збереження історико-культурної спадщини?... :(

11-07-2008 20:08 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1215796090.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua