першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Глави Церков закликають захистити віруючих від свавілля міліції

15-07-2008 11:25 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216110330.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КИЇВ – 14 липня 2008 року Рада Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ) направила повторне звернення до Прем’єр-міністра України Ю.Тимошенко, а також до Міністра внутрішніх справ України Ю.Луценка та окремих народних депутатів, в яких повідомляється про неповний та упереджений характер розслідування фактів протиправної та брутальної поведінки співробітників міліції по відношенню до священнослужителів та вірних протестантських Церков України.

Звернення керівників протестантських Церков були викликані появою негативної тенденції у діяльності правоохоронних органів України, про що свідчить неналежне розслідування фактів брутального обшуку озброєними працівниками кримінальної міліції та загону „Беркут” під час богослужіння у Домі молитви Церкви християн віри євангельської «Жива вода» (ВСЦХВЄП) у серпні минулого року у м. Євпаторія, фальсифікації кримінальної справи слідчими УМВС в Донецькій області та подальшого висунення обвинувачення пресвітеру УХЄЦ Зайцеву С.В., яке надактивно підтримується Прокуратурою міста Донецька, а також факту погроз та створення загрози життю священнослужителів працівником міліції з використанням зарядженої табельної зброї у листопаді 2007 року у Києві під час примусового виселення сирітського притулку «Краплина Божої благодаті» (МЄБЦ ОХЦУ «Слово життя»).

Необхідність подання повторних звернень постала після того, як на адресу Ради Церков у відповідь на звернення до Прем’єр-міністра України від 11.04.2008 року надійшов лист від начальника Департаменту громадської безпеки МВС України з результатами розслідування згаданих фактів. Викладена у листі інформація, яка прямо вказує на однобічність і неповноту розслідування, дала підстави вважати, що окремі посадовці органів прокуратури та Міністерства внутрішніх справ покривають вчинки своїх колег, що містять ознаки злочинів.

У зверненнях відзначається, що «така ситуація непокоїть не тільки українське суспільство, яке прагне отримувати від правоохоронних органів захист замість небезпеки, але й міжнародне співтовариство». Значний ступінь суспільної небезпеки у діях правоохоронних органів та негативні їх наслідки змусили глав протестантських Церков спрямувати повторне спільне звернення та на підтримку постраждалих осіб – священнослужителів та вірних євангельських Церков України, що має на меті підкреслити важливість та необхідність належної реакції керівництва держави на події, що мали місце. Раніше, у грудні 2007 року, звернення щодо згаданих фактів протиправних дій міліції було спрямовано до Президента України, але до цього часу жодної офіційної відповіді отримано не було. Подібні факти протиправних дій з боку представників міліції мали місце і по відношенню до мусульман України, про що було наголошено муфтієм Духовного управління мусульман України на зустрічі Прем’єр-міністра України з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій від 11.04.2008 року.

ДОВІДКА: До складу РЄПЦУ входять керівники дев’яти протестантських Церков України: Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн – баптистів, Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників, Української Уніонної Конференції Церкви Адвентистів Сьомого Дня, Української Християнської Євангельської Церкви, Братства Незалежних Церков і Місій Євангельських Християн-Баптистів України, Української Лютеранської Церкви, Союзу Вільних Церков Християн Євангельської Віри України, Асоціації Місіонерських Церков Євангельських Християн України.

Інформація про попереднє звернення та його текст:
http://www.helsinki.org.ua/index.php?id=1198701328

15-07-2008 11:25 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216110330.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua