першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Міліцейська освіта

16-07-2008 13:30 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216204234.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

І.П.:Перш за все, хотілось почути про ваше ставлення до системи вищих навчальних закладів які входять до структури Міністерства внутрішніх справ.

Алфьоров С.М.: Створення міліцейських Вузів у 90-х роках призвело до тієї ситуації, яку ми бачимо у правоохоронних органах сьогодні. Всі мають вищу освіту, ми підтримуємо Болонський процес, але в правоохоронних органах немає спеціалістів, які можуть правильно працювати. В школах міліції готували справжні кадри професіоналів, і вони вміли виконувати свою роботу. Тепер з цим виникають великі складнощі.

І.П.:В чому безпосередньо полягають на Вашу думку проблеми відомчої освіти?

Алфьоров С.М.: Я неодноразово підкреслював, що навчати міліціонерів мають професіонали. Середній вік працівників – 31 рік, з вислугою в 25 років – 1100 осіб, 10-20 років – 20 тис. осіб. Професіоналів в міліції майже не залишилось. Ті ж які є – не можуть ефективно працювати у зв’язку з недосконалістю правил Міністерства освіти і науки і передавати свій багатий досвід молодим. Мені довелось з цим зіткнутись тоді, коли я перевівся працювати до Запорізького юридичного інституту. Будучи на той час у 2002 році вже генералом міліції, я вимушений був захищати кандидатську дисертацію. Допоміг досвід. Протягом року я виконав цю вимогу до навчальних закладів.

І.П.:На чолі інституту Вас поставили без наявності вченого ступеню та звання. Тема Вашого дисертаційного дослідження «Діяльність органів внутрішніх справ по протидії злочинності у курортних регіонах (кримінологічне дослідження на матеріалах Запорізької області)» співпадає з темою дисертаційного дослідження російського вченого О.Ю. Мелехина «Современные особенности борьбы с преступностью в условиях курортного региона». Чи не звинувачували Вас у плагіаті?

Алфьоров С.М.: Я не бачу ні якої проблеми в цьому питанні. Перед росіянами і нами стоять одні і ті ж самі проблеми в боротьбі з ростом злочинності. Отже і їх вирішення може, на мою думку, бути схоже. В науці визнають мої думки з цього приводу і я їх неодноразово відстоював. Захист дисертації це, як Ви розумієте, дуже складна річ з усіх сторін, в тому числі і з юридичної. Мені вдалось пройти цей шлях. Більше того, я Вам скажу, що дисертація це лише підтвердження загального рівня, який я досягнув під час своєї багатолітньої роботи в правоохоронних органах.

І.П.:Перед тим як прийти в інститут Ви рік очолювали УМВС України в Запорізькій області. В чому полягали складнощі після отримання нової посади, бо до Вас на ній перебував Заслужений юрист України, генерал-майор міліції Тищенко М.В., який створив цей навчальний заклад і довгий час був його ректором?

Алфьоров С.М.: Як Ви розумієте, я звик керувати великим колективом. Тож для мене цей перехід не був надто складним. Головне завдання полягало у створенні команди, яка б могла працювати у потрібному напрямку.

І.П.:Ви маєте на увазі звільнення першого проректора, доктора юридичних наук, професора, Заслуженого юриста України, полковника міліції Лукашевича В.Г. і проректора з наукової роботи, доктора історичних наук, кандидата юридичних наук, професора, полковника міліції Тимченко С.М. та інших проректорів з науковими ступенями та званнями?

Алфьоров С.М.: Я ні кого не звільнював. Це було їх рішення у зв’язку з переходом на іншу роботу. Кожна людина має право вибору. Деякі співробітники їм скористались. Інститут розвивається і нами проведена велика робота в цьому напрямку. Відповідну оцінку їй дали комісії, які неодноразово приїздили нас перевіряти на протязі п’яти років які я очолюю інститут. Зараз в інституті працює 7 докторів наук, більше 80-ти кандидатів наук тобто ми маємо значне зростання наукових кадрів. Наукова діяльність в інституті проводиться відповідно до державно визнаних напрямів науково-технічного прогресу, з метою наукового супроводження питань охорони громадського порядку, боротьби зі злочинністю та наукового забезпечення навчального процесу, і здійснюється шляхом виконання пріоритетних фундаментальних та прикладних наукових досліджень, впровадження їх результатів у практичну діяльність ОВС й у навчальний процес. Вже зараз інститут працює по розробленим нами навчальним програмам і планам.

І.П.:Але, як мені відомо, професор Лукашевич В.Г. єдиний доктор юридичних наук в Запорізькому регіоні. А відповідно до положень якими керуються ВНЗ, кожну провідну кафедру має очолювати доктор наук за профілем акредитації.

Алфьоров С.М.: Над цим питанням ми також постійно працюємо і зараз, наприклад, готуємо документи на отримання четвертого найвищого рівня акредитації. Міністерство освіти нас в цьому підтримає. Я ні коли не шукав легких шляхів, навіть коли у 2003 році, відповідно до наказу тодішнього міністра МОН В.Г. Кременя інституту було відмовлено у підготовці науково-педагогічних кадрів через ад’юнктуру за всіма спеціальностями ми продовжували навчати майбутніх кандидатів наук. Так само навчання магістрів в інституті здійснювалось з 2002 року, і при мінімальній ліцензії на набір магістрів – всього 25 осіб, а спочатку набирали лише 10 магістрів, ми збільшили набір до 50-ти осіб. Все це дозволило стати інституту лідером у підготовці юридичних кадрів в Запорізькому регіоні.

І.П.:В такому разі навіщо було ліквідовано такі підрозділи, як ад’юнктура, магістратура, Генічеський навчально-консультативний центр, тощо?

Алфьоров С.М.: Як я вже казав, вищий начальний заклад це складна система, яка працює над підготовкою спеціалістів, у нашому випадку спеціалістів для органів правопорядку. Але крім Міністерства внутрішніх справ ми виконуємо рішення інших органів влади. З 2006 року інститут ввійшов до складу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ і перераховані Вами підрозділи були включені до його складу. Тобто недоліки, які існували до цього часу було усунуто. Запорізьким юридичним інститутом готуються документи щодо акредитації за ІV рівнем, на сьогоднішній день ад’юнктура передана до складу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

І.П.:В яких напрямках іде робота в інституті в цей час?

Алфьоров С.М.: Головним напрямком нашої роботи є робота з кадрами. Я займаюсь цим, як покращуючи структуру інституту, так і покращуючи склад працівників. Проводяться культурні і наукові заходи. Нами вже багато зроблено для виховання нового покоління. Також у минулому році нами проведено переліцензування, відкриття нових спеціальностей, ми отримали документи на наукове видання «Вісник запорізького юридичного інституту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ», відкриті нові факультети, засновані нові кафедри. Метою оптимізації діяльності Інституту є раціональне використання набутого наукового досвіду під час підготовки працівників для органів внутрішніх справ України, постійне підвищення наукового професійного рівня. Як бачите іде велика робота всього колективу у напрямку зростання.

І.П.:Дякую за прямі і відверті відповіді на складні та гострі запитання.

Більшість вищих навчальних закладів, які раніше підпорядковувались різним міністерствам і відомствам тепер входять до складу Міністерства освіти і науки. Технічні і гуманітарні університети і інститути об’єднані за головним принципом – надання освіти. Іде велика робота, щодо європейської інтеграції української освіти. Запорізький юридичний інститут Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ з 90-х років є одним із провідних юридичних Вузів України. На сьогодні його очолює кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України, генерал-майор міліції Алфьоров С.М.

Інтерв'ю ректора Запорізького юридичного інституту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ генерал-майора міліції Алфьорова С.М.

16-07-2008 13:30 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216204234.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua