першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Гранітно-степове Побужжя-SOS

17-07-2008 15:18 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216297106.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Гранітно-степове Побужжя чекає на допомогу
Як відомо з 7 липня по 26 серпня 2008 року триває Інтернет-голосування, під час якого будуть обрані 7 природних чудес України. 26 серпня, за результатами Інтернет-голосування та голосування експертів, Оргкомітет загальнонаціональної акції „7 природних чудес України” офіційно оголосить переможців.
З природних українських феноменів, які потрапили до 21 дива України, Миколаївську область представляє лише один – Гранітно-степове Побужжя. Й саме цей об’єкт – єдиний з українських природних див, якому загрожує знищення.
З 1988 року триває громадський спротив намаганням знищити цей унікальний куточок України. Сайт «Майдан» неодноразово оприлюднював матеріали про загрозу знищення частини РЛП «Гранітно-степового Побужжя» під час розширення Південноукраїнського енергокомплексу.
Включення Гранітно-степового Побужжя до 7 українських природних див надасть додаткові аргументи задля його порятунку.
Гранітно-степове Побужжя - унікальний ландшафт серед мало не всуціль розораного степу в місці виходу південних відрогів Українського кристалічного щита. Останні утворюють каньйони та порожисті ділянки річок Південний Буг, Мертвовод, Велика Корабельна та Бакшали. На берегах цих річок збереглися залишки колись багатих заплавних і байрачних лісів. Пороги сприяють насиченню води киснем, інтенсифікують процеси самоочищення, справляють дивовижний вплив на емоційну сферу людини.
На цій ділянці знаходиться велика кількість унікальних об’єктів живої природи та прибузьких і причорноморських ендеміків:
- 900 видів судинних рослин, 26 з яких занесено до Червоної книги України;
- не менше 9000 видів комах, 56 з яких занесено до Червоної книги України;
- 300 видів хребетних тварин, 46 з яких перебувають під охороною держави.
В долині річки Південний Буг, між селами Мигія та Олександрівка знайдено 98 археологічних пам’яток. Вони мають велику наукову цінність і представляють неперервний хронологічний ряд від палеоліту (які датуються 30 тисяч років до н.е.) до часів формування слов’янського етносу. Особливо цікавими є залишки поховань – кіммерійців, скіфів, трипільців, сарматів, древніх слов’ян, римлян та інші.
Ця місцевість є останнім автентичним ландшафтом часів Запорізької січі. після ліквідації козацтва на дніпровських порогах вона була останнім притулком запорізьких козаків. Тут була створена одна з найпотужніших територіальних одиниць Запорозької Січі – Буго-Гардівська паланка з адміністративним центром біля злиття балки Ташлик та Південний Буг (знаменитий острів Гардовий).
Однак у зв’язку з розширенням Південноукраїнського енергокомплексу та будівництвом Ташлицької ГАЕС в районі міста Южноукраїнська заплановано підйом рівня води в Олександрівському водосховищі на річці Південний Буг. У результаті під водою опиняться острів Гардовий, поріг Гард, узбережжя річки в районі каньйону. Загинуть славетні історичні місця, зникне незабутній за красою ландшафт. До затоплюваних земель потраплять місця, з яких було описано низку нових для науки видів рослин, після цього багатьом з них загрожуватиме вимирання.
Реалізація проекту викличе такі основні негативні наслідки, як затоплення родючих ґрунтів, у тому числі багатих чорноземів, підтоплення значних територій, у водосховищах зросте вміст солей, біогенних елементів і органічних речовин, що разом з теплим сонячним кліматом зумовить "цвітіння" води водоростями. Домінуватимуть процеси гниття. Внаслідок смороду і токсичності повітря у теплі місяці року водоймища стануть малопридатними для відпочинку і купання.
Просимо підтримати нашу багаторічну боротьбу голосуванням за Гранітно-степове Побужжя а також Прошу поширити цю пропозицію по усіх розсилках та серед своїх друзів!
Переглянути фото можна на сайті http://www.staroshchuk.com/
Проголосувати на сайті http://7chudes.in.ua/.
Для голосування потрібно спочатку зареєструватися, після чого проголосувати.

За дорученням Громадської ради при державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області,
Антоніна Галкіна

17-07-2008 15:18 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216297106.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua