першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Кожна дитина має право на родину

19-07-2008 03:48 Київщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216428489.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Валерій Кондрук: «Кожна дитина має право жити в повноцінній родині»


26-й за ліком дитячий будинок сімейного типу днями було відкрито на Київщині. Черговий родинний прихисток для сиріт виник в Білоцерківському районі області (с. Вільна Тарасівка). Тут щиру любов, дах і батьківську опіку п`ятьом неповнолітнім вихованцям обласних інтернатів вирішила надати родина Світлани і Василя Масло. Допоміг же дітям знайти нову родину, а батькам дітей – заступник голови КОДА з гуманітарних питань Валерій Кондрук.
Він розповів, що родина Масло в питаннях батьківства має серйозний досвід: подружжя вже виховало двох своїх рідних дітей, щоправда, вони давно подорослішали, самі стали батьками і покинули рідну хату. А тому, щоб не охолола оселя без родинного тепла, Світлана і Василь вирішили прийняти на виховання сиріт: двох братиків, двох сестричок і ще одного хлопчика. Прийомні батьки переконують, що діти – це найбільше щастя на землі і вони з свого боку зроблять все, щоб малеча пошвидше забула про своє сирітське минуле.
До речі, родина Масло – далеко не єдина сім`я на Білоцерківщині, котра вирішила взяти під свою опіку дітей позбавленних уваги рідних батьків. В свій час перші в районі дитячі будиники сімейного типу почали створювати родини Федоряків, Тарнопольських, Вишняків, котрі, к слову сказати, разом зі своїми чисельними дитячми ватагами також прийшли на відкриття будинку родини Масло.
Звичайно, обласна і місцева влада допомогає прийомним родинам з ремонтом у помешканні, з побутовим начинням, але це, як виявилось, далеко не все. За словами Валеія Кондрука, головне завдання чиновників – не забути про родини і сиріт після урочистого відкриття, красивих промов, квітів і подарунків. «Далі починається копітка рутинна робота: то купити якійсь родині сімейний автотранспорт (а це, як правило, мікроавтобуси), або влаштувати дитину на оздоровлення, подбати про подальше навчання після закінчення школи. Це є системна складова соціально-гуманітарної політики в Київській області, тому ми вже давно вийшли на передові позиції в Україні по влаштуванню дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування у дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї. Нам вдалося знайти спільну мову з представниками влади різних рівнів, а токож бізнес-структурами, від яких залежить матеріальне забезпечення новостворених родин. На нинішній рік ми запланували відкрити три родинні дитячі будинки і сформувати 37 прийомних сімей. І я тішуся з того, що мені вдалося заручитися серйозною підтримкою ділових людей, які візьмуться за будівництво, ремонт, матеріальну підтримку таких закладів. Щоправда, я не хотів би зациклюватися тільки на кількісному боці наших планів. Тут головне добитися, щоб якомога менше дітей потрапляло до інтернатних закладів, навіть потенційно, а більше забрати звідтіля і надати їм можливість рости у нормальній повноцінній родині. А якщо вже вдатися до статистики, то на Київщині ще 1107 юних душ чекають на батьківське тепло сердець у родинному затишку. І це селить неспокій і в наші серця, спонукає активніше працювати в ім’я майбутнього нашої держави», – переконує пан Кондрук.

19-07-2008 03:48 Київщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216428489.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua