першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Рівненський ректор розпочав торги зі студентами

20-07-2008 21:05 Рівненщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216577145.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Торги щодо вартості навчання розпочав зі своїми студентами ректор Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ) та Рівненського інституту слов’янознавства Київського славістичного університету Руслан Постоловський. 16 липня він пообіцяв, що "скине ціну" на тисячу гривень, а вже 17 липня - що плата за освіту становитиме 4500 грн. на рік. Рівненське представництво Громадянської мережі «ОПОРА» (РПГМ «ОПОРА») ствержує, що студенти і далі можуть платити за навчання згідно умов своїх договорів, а саме - 1500-1800 грн. на рік.

Як вже писала Неофіційна газета, вже декілька місяців поспіль Руслан Постоловський нав'язує своїм студентам нові розцінки за навчання, шляхом обману і погроз змушуючи їх достроково розірвати договори із ВНЗ. Навесні цього року, після звістки про намір розірвати зі студентами укладені на п'ять років контракти, молодь вдалася до різноманітних акцій протесту - пікетували адміністрацію вишу, звертались в прокуратуру. Їх також підтримала київська молодь - 15 липня біля входу до Міністерства освіти і науки України свою солідарність виразили активісти молодіжної ініціативи «Пряма дія» та всеукраїнської молодіжної організації «Фундація регіональних ініціатив».

Протестуючі рівняни кажуть, що їх турбує той факт, що ректор відмовляється від узятих на себе згідно контракту зобов'язань навчати їх протягом п'яти років до отримання кваліфікаційного рівня "спеціалист". У зв'язку з цим перед початком будь-якого подальшого діалогу з адміністрацією вони вимагають від Руслана Постоловського:

1. зарахувати їх на п'ятий курс;

2. публічно вибачитись перед ними за обман та тиск з боку адміністрації ВНЗ.

На підтримку студентів з Рівненської обласної держадміністрації в Міністерство освіти пішов лист з клопотанням розірвати контракт з Русланом Постоловским. Окрім цього, до Прокуратури міста звернувся депутат Рівненської міськради та член координаційної ради Всеукраїнської громадянської мережі «ОПОРА» Віталій Шабунін. На думку Віталія Шабуніна, дії Руслана Постоловського носять протиправний та умисний характер. А саме, підпадають під дію статтей 189 ("вимагання"), 190 ("шахрайство"), 364 ("зловживання владою або службовим становищем"), 365 ("перевищення влади або службових повноважень") та 366 ("службове підроблення") Кримінального кодексу України.

Сам ректор вважає, що має законний привід підвищувати оплату для випускників четвертого курсу, аргументуючи це рівенем інфляції, підвищенням зарплат викладачів, підвищенням плати за комунальні послуги та незареєстрованим у Міністерстві юстицій наказом Міністерства освіти № 236.

Докладніше про ситуацію має намір розповісти РПГМ «ОПОРА» 21 липня під час прес-конференції "Конфлікт в РДГУ: небезпеки торгів із ректором". «ОПОРА» обіцяє розповісти про небезпеки, які можуть чекати на студентів під час укладання договорів із Русланом Постоловським. Зокрема, "про ризик чергового одурення студентів щодо ціни за навчання, та ризик репресій проти студентів-активістів протесту".

Неофіційна газета продовжить слідкувати за розвитком подій.

Докладніше про конфлікт читайте у статтях:
http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2292
http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2281

20-07-2008 21:05 Рівненщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216577145.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua