першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Підхід до проходження земельних аукціонів треба переглянути

24-07-2008 09:21 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216880507.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

«З 1 січня цього року, відповідно до Закону про державний бюджет України, процедура набуття права оренди в частині земельних питань повинна проходити виключно через аукціони. Очевидно, така схема є відкритіша, на відміну від викупу чи оренди, вона передбачала прозоре джерело наповнення місцевих і державного бюджетів. Але, крім позитивних змін, законотворці допустилися низки суттєвих недопрацювань, - каже Юрій ВІЗНЯК. - Приймаючи поправки до ст.124, нардепи не врахували інтереси представників малого та середнього бізнесу, зокрема, власників МАФів, фермерських господарств та інших, яким просто невигідно і недоцільно орендувати землю через аукціон».
            Як пояснив п. ВІЗНЯК, на законодавчому рівні не визначена доля й тих набувачів на право оренди земельної ділянки, котрі не встигли повністю оформити необхідну документацію до 1 січня цього року. Неправильним є те, що значні фінансові видатки при розробці технічної документації, як правило, оплачуються переможцем аукціону. Також є необхідність спростити процедуру розробки технічної документації, тим самим скоротивши її терміни (нині процедура розробки технічної документації триває три, а то й більше, місяці).
             «Звертаю увагу й на відсутність державної інституції, яка видавала б ліцензій суб’єктам на право проведення аукціонів і самого положення про проведення аукціону на право оренди, - наголосив він. - Подібні законодавчі нюанси створюють низку перешкод для підприємців, і ми, депутати обласного рівня, в межах своїх повноважень маємо зробити все можливе, щоби виправити ситуацію, що склалася».

24-07-2008 09:21 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1216880507.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua