першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Прес-конференція

31-07-2008 09:36 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1217486208.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

31 липня 2008 р., о 13.00 у приміщенні інформаційного агенства Укрінформ відбудеться прес-конференція на тему: “Реалізація Держкомархівом пріоритетних напрямків діяльності у контексті світових тенденцій і завдань розвитку архівної справи” за участю Голови Держкомархіву України О. А. Удода та начальника управління інформації та міжнародного співрбітництва Ю. А. Прилепішевої

Головним завданням архівної галузі України було і залишається збереження документальної спадщини української нації. Завдяки Програмі діяльності Кабінету Міністрів України “Український прорив: для людей, а не політиків” Держкомархів України отримав можливість відреагувати на нові виклики нашого часу. Архівісти активізували зусилля, спрямовані на створення і підтримку умов надійного довічного зберігання документів Національного архівного фонду України (НАФ), як на паперових, так і на електронних носіях.
Незважаючи на низький відсоток засекречених документів в Україні, розробляється система удоступнення документної інформації НАФ. Для зручності громадян створюється розгалужена мережа трудових архівів.
За 90 років державна архівна служба України здобула заслужений авторитет й повагу не тільки в Україні, а й у міжнародного архівного співтовариства. Зокрема, з 1956 року вона є членом Міжнародної ради архівів – неурядової всесвітньої професійної організації, що діє під егідою ЮНЕСКО. Держкомархів провадить активну закордонну діяльність, представляє державу на міжнародних професійних форумах.
Цього року українська делегація архівістів взяла участь у XVI Міжнародному конгресі архівів. Всесвітній форум архівістів проводиться раз на чотири роки і, без перебільшення, за останні роки перетворився на діловий самміт керівників національних архівних служб та державних архівів, на якому обговорюються найактуальніші питання розвитку архівної справи, поширюється досвід окремих держав світу. Цього року на конгресі було представлено 140 країн світу.
Увагу учасників було зосереджено на обговоренні питань впровадження цифрових технологій у діяльність архівів та забезпечення належного зберігання електронних документів, поглиблення співробітництва між архівами.
Міжнародні контакти Держкомархіву України сприяють поповненню Національного архівного фонду документами історичної спадщини України, що перебувають за кордоном.

31-07-2008 09:36 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1217486208.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua