першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Чому міліють молочні ріки

01-08-2008 23:00 Чернігівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1217620848.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Треба ж якось врегульовувати економічні відносини на селі.
Чекали допомоги від влади-не дочекались.Вирішили селяни самі діяти.Запросили на збори спілки представників молокозаводів.Прибули до Борзни два представники- один з Ніжинського молокозаводу, інший з Бобровицького.
На жаль, розмови конструктивної не відбулося.Представники молокозаводів намагалися довести , що 1 гривня за 1 літр
молока,які платять виробнику, економічно обгрунтована.
Борзнянська райдержадміністрація в особі голови райдержадміністрації Биковича Володимира Миколайовича спочатку заявила про свою підтримку молокозаводам (представник райради теж став на бік вимог закупівельників молока),а потім пан Бикович відбув по більш важливих справах.Така позиція влади не здивувала присутніх.Чому?
Не важко здогадатись.Що хотіли домогтися спілчани? Хотіли
встановити з покупцем с\г продукції цивілізовані правові стосунки продавця та пакупця .Сьогодні на селі їх нема. Не
продавець-селянин диктує ціну, враховуючи затрати та обраховуючи собівартість молока .Ціну встановлює покупець-молокозавод.Правда ж дивно ? Давайте уявимо таку ситуацію:ви -власник магазину побутових товарів.Приходить до вас покупець ,щоб придбати телевізор.Він коштує,хай буде, 1000 гривень.Але в покупця всьго лише 22 гривні.Він вимагає продати йому саме за наявну суму , бо для нього придбати телевізор за 1000 гривень-нерентабельно.Думаю , що ви подумаєте ,що чоловік з глузду з їхав.Ось такі єкономічні відносини на сьогодні на селі.Їх можна виразити висловом:"виробив-віддай ".А ще представники молокозаводів категорично відмовилися укладати угоди з виробниками молока.
Їм так краще ,бо ж ніякої юридичної відповідальності.

01-08-2008 23:00 Чернігівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1217620848.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua