першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Молодіжна політика чи передвиборчі обіцянки?

04-08-2008 16:19 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1217855956.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Чи ближче Україна наближається до президентських виборів, тим більшим стає інформаційний та політичний тиск. Влада себе дискредитує, як тільки може, забуваючи про те, що вона є очільником держави, що ставить під загрозу саме майбуття України без політичного консенсусу між основними політичними гравцями.
На цьому тлі виглядає дуже прикрою картина із станом молодіжної політики в Україні загалом та у стані конкретних політичних гравців зокрема. Не можна не погодитися із тим, що при найбільших політичних партіях створені та активно діють вельми потужні молодіжні утворення. Однак, також є беззаперечним той факт, що усі вони існують радше для кадрового резерву цих партій та державних органів, а не для активної молодіжної та гуманітарної політики. Є у цих організаціях і справжні, сильні та цілеспрямовані лідери, які стануть гідною зміною існуючим владним очільникам. Деякі вже зараз працюють в органах виконавчої та законодавчої влади.
Проте, для широкого кола молодих людей усі ці порухи є непомітними. Так само непомітною є і діяльність нашвидкуруч створених консультативно-дорадчих органів при численних відомствах та міністерствах. І проблема при цьому не лише у самій молоді. Аж ніяк. Усе залежить від волі влади. Якщо їй потрібні молоді громадяни – ці органи, як і решта молодіжних організацій, будуть діяти. Якщо ж молодь потрібна лише у вигляді електорату – то і про реальну роботу згадують лише під вибори.
Наразі молодіжна політика, на жаль, зводиться у нашій державі до банальної манії створення усе нових і нових молодіжних органів і організацій, які нічим не займаються реально, до нагромаджування посад та постів у окремих лідерів, які уособлюють собою фразу "и швец, и жнец". Також дивним є те, що реальна робота замінюється гучними гаслами та заявами, а прикладна молодіжна соціальна політика лишається непотрібною і повною мірою звалюється на плечі тих самих органів студентського самоврядування, студентські профспілки і поодинокі молодіжні організації. Такий стан справ, здається, влаштовує усіх, хоча пропоновані зміни до Закону України "Про вищу освіту" є недоречними і не на часі, позаяк суспільство не готове до сприйняття нових реалій; студенти і молодь з соціально незахищених верств підтримується (в кращому разі) тільки матеріально, не беручи до уваги моральну підтримку; студентські гуртожитки знаходяться просто у жахливому стані через їх по більшості немаленький вік; відсутність реальної підтримки молодих учених; неурегульованість питань фіксованої плати за навчання; відсутність реального доступу пересічних молодих громадян (а не лише молодіжних лідерів) до управління державою. Усі ці питання є болючими, а на практиці замінюються жонглюванням посад та регалій, вихвалянням державних органів один перед одним за результати у молодіжній політиці, навіть нагородження державними відзнаками лише тих, хто красиво говорити вміє краще, ніж добре робити, на жаль…
Вирішення згаданих проблем або, принаймні, пошук шляхів для їх вирішення, є нагальним питанням роботи усього молодіжного руху та провідним питанням державних органів, що зобов’язані займатися вирішенням цих проблем. А провідним політичним гравцям потрібно пам’ятати, що саме від міри вирішення проблем молоді, а не її морального та матеріального заохочення, від реального, а не номінального залучення молодих громадян до справ, буде залежати політична оцінка, дивіденди і виборчі відсотки цих сил. Молодь відкрита для співпраці і готова довіритися усім, хто дієво допоможе їй. Не варто втрачати такий шанс і нівелювати очікування молоді.
Антон ДМИТРІЄВ,
Вільна профспілка студентів та аспірантів.

04-08-2008 16:19 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1217855956.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua