першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Ні п’яді землі без запиту у громадськості!

13-08-2008 02:11 Луганщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1218582692.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

«Метою акції стала необхідність виразити молодіжний протест проти таких властивих українським політикам рис, як безвідповідальність, обмеженість, короткозорість, егоїзм, які найбільш втілились у вирішенні проблеми розподілу землі в регіоні», - розповіла голова ЛОО ВМГО «Демократичний Альянс» Зоя Буйницька.
Чому саме необхідність? Тому що з кожним роком випадків виділення землі без погодження з громадськістю та необхідними органами стає все більше.
Найбільше обурення мешканців міста викликало виділення міськрадою в районі Гострої Могили, 5 гектарів дубового гаю, який знаходиться у власності державного лісного фонду. А по Лісовому кодексу України на місцевому рівні можна вирішувати питання про виділення ділянки з державного лісного фонду розміром не більше 1гектара. Ділянку в 5 гектарів можна віддати тільки за рішенням Кабінету Міністрів. Подібного рішення не існує.
Нещодавно виріс будмайданчик поміж російським драмтеатром та краєзнавчим музеєм міста. Два унікальні англійських танки Марк-V, аналогів яким в світі залишилися одиниці, на даний момент знаходяться прямо на краю будівельного майданчика. Біля них будується підземний розважальний центр. Особливий подив викликає те, що територія будівництва безпосередньо граничить відразу з трьома пам'ятниками - сквер пам'яті героїв Громадянської війни є пам'ятником місцевого значення, будівля Луганського обласного краєзнавчого музею - пам'ятник архітектури, і, нарешті, два англійські танки - це пам'ятники національного значення. Всі вони охороняються державою.
Дозвіл на будівництво від регіональних органів охорони культурної спадщини, тобто від двох управління облдержадміністрації: культури і туризму, містобудування і архітектури, отримано не було. Але як відбулося виділення землі міськрадою??? Не відомо…
Таким же чином, були отримані дозволи на будівництво розважального центру напроти супермаркету «Росія» - на кістках загиблих в Другій світовій війні італійців та будівництво коттеджного містечка «Рублевка» на площі поселення епохи бронзи віком більше 3 тисяч років, яке не було належним чином досліджено. І це тільки деякі випадки.

Саме тому лозунг акції - «Ні п’яді землі без запиту у громадськості!» звучить сьогодні як ніколи актуально.
Джерело: http://www.dem-alliance.org/main/rn/120/news/594/

13-08-2008 02:11 Луганщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1218582692.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua