першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Гацько: „Критика не дуже подобається українським політикам”

19-08-2008 08:15 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1219122931.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Чому Ви вибрали для молодіжного протесту саме театралізовані акції?

Театралізована вистава – це один з найкращих методів демонстрації нашого молодіжного протесту тим процесам, які відбуваються в українській політиці, й красиве висловлення наших позицій. Окрім того, всі театралізовані вистави – це дуже дешевий інструмент, за допомогою якого ми можемо висловлювати свої думки й позиції, ідеї, різноманітні пропозиції щодо вирішення тих чи інших проблем українського суспільства. Акторами й драматургами в нашому випадку є українська молодь, тобто активісти нашої організації як у регіонах, так і в Києві.

Усього заплановано 50 різних акцій. Сама протестна кампанія має назву „Театр політичної драми”. Під час кожної хвилі регіональних акцій ми обираємо певну тематику, зокрема перша хвиля була присвячена властивій українським політикам рисі - безвідповідальності. Для виконання поставлених завдань наші ініціативні групи в регіонах і в Києві самі ідентифікують безвідповідальність українських політиків у різних сферах політичного й економічного життя України. Наприклад, у Луганську під час акції „Земельний базар” наша молодь порушувала питання безвідповідальності українських політиків у сфері розподілу землі як в самому місті, так і в регіоні в цілому; у Дніпропетровську говорилося про безвідповідальність з питань підготовки країни до Євро-2012, у Донецьку – безвідповідальність при вирішенні екологічних проблем міста й області.

Як вистави сприймають глядачі, а як чиновники, яким вони присвячені?

У більшості випадків ми чуємо дуже схвальні відгуки про наші вистави зі сторони глядачів.

Перед тим, як розпочати загальноукраїнську молодіжну протестну кампанію „Театр політичної драми”, ми провели ряд централізованих вистав для того, щоб виявити, як український народ сприймає подібну форму протесту. І, власне кажучи, саме через позитивні результати нашого маленького експерименту ми тоді й прийняли рішення розпочати загальноукраїнську кампанію, яка передбачатиме 50 вистав до кінця року, що відбуватимуться у Києві та регіонах.

Щодо політиків, або безпосередньо тих людей, на яких спрямовані наші вистави, то тут реакції цілковито різні. Очевидно, що саркастичний підхід і критика не дуже подобаються українським політикам. Для нас набагато важливіше те, що за допомогою театралізованої вистави ми маємо можливість привернути увагу громадськості, і в тому числі політиків, до тієї чи іншої проблеми.

Чи перешкоджає влада проведенню театралізованих акцій?

Ні, на сьогоднішній день ми не зустрічалися з такими проблемами. У нас були певні суперечки з місцевою владою до того, як розпочалася ця кампанія, коли ми проводили тестові вистави.

Хто фінансує таку кампанію?

Я уже зазначав відразу, що театралізована вистава була обрана інструментом нашого протесту, тому що вона фактично не потребує фінансування. У більшості випадків нам необхідно придбати лише деякі матеріали, щоб намалювати плакати чи роздрукувати певну інформацію, таблички і так далі. На цьому все завершується. Такі витрати повністю покриваються за рахунок коштів „Демократичного Альянсу”, оскільки наша організація далеко не бідна й самодостатня.

Чи зустрічали Ви в засобах масової інформації відгуки політиків про Ваші вистави?

Поки що ні, але такі відгуки обов’язково будуть, хоч і не переконаний, що вони мають бути публічними, але реакція українських політиків – це одне з ключових завдань нашої кампанії. Крім того, треба врахувати, що зараз триває лише перша хвиля регіональних акцій, яку ми назвали „Патос Політикус, або патології українського істеблішменту”, попереду ще близько 40 акцій до грудня цього року. Пройшло не так багато часу, щоб українські політики вже встигли або навчилися реагувати на протести, але я переконаний, що все попереду.

Джерело: http://www.dem-alliance.org/main/rn/120/news/604/

19-08-2008 08:15 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1219122931.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua