першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Музей Івана Гончара запрошує...

21-08-2008 09:52 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1219301556.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Український центр народної культури
"
Музей Івана Гончара"
до Дня Незалежності України

ЗАПРОШУЄМО

на відкриття виставки робіт майстрині-вишивальниці
,
члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України

Олени КУЛИНИЧ-СТАХУРСЬКОЇ

та презентацію книги О.Кулинич-Стахурської
"Мистецтво української вишивки"
(Львів, 2007)

22 серпня о 17 годині


Олена
Кулинич-Стахурська – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат Львівської обласної премії ім. А.Вахнянина – народилася в містечку Угнів на Львівщині у родині священика. Закінчила Львівську державну консерваторію ім. М.Лисенка. Проживає і працює у Львові.
    Свою етнографічно-дослідницьку діяльність в галузі мистецтва вишиття пані Олена розпочала в 1960-х роках, грунтуючись не лише на фіксуванні й картографуванні вишивки як явища традиційного українського народного мистецтва, але й на глибокому дослідженні процесу вишивання, його технології та методиці навчання швів на основі класичних музейних зразків та старожитностей з різних регіонів України.
    Результатом довголітньої наполегливої праці стала перша книга автора "Мистецтво української вишивки", яка побачила світ у 1996 році. В ній викладено матеріали тривалої науково-дослідницької роботи з відновлення давно забутих швів, зокрема городоцького, кучерявого, крученого, різних видів гладі та інших, а також подані малюнки-схеми їхнього виконання.
    У другому виданні книги (Львів, 2007) матеріал значно розширено – подано близько 150 швів. Удосконалено технічні рисунки, книгу доповнено новими дослідженнями, більшість яких опубліковано вперше. Книга-альбом, що містить тексти українською й англійською мовами, є вагомим внеском у розвиток вишивального мистецтва не лише в Україні, але й у цілому світі. Це видання традиційних українських швів на сьогодні є найповнішим.
    Творчий доробок майстрині Олени Кулинич-Стахурської – близько ста робіт, у яких зафіксовано цілий ряд забутих технік і швів. Беручи за об’єкт творчості автентичні зразки, пані Олена дізнавалася про них усе до дрібниць, щоб у процесі інтерпретації зберегти всі канони народної творчості. Від 1964 року мистецькі твори О. Кулинич-Стахурської експонуються на різних виставках в Україні та за її межами, зокрема в Канаді та США.
    У Києві в такому обсязі виставка проводиться вперше. Наприкінці серпня вона діятиме в Українському центрі народної культури "Музей Івана Гончара", а з 2 до 28 вересня продовжуватиметься у приміщенні Фонду сприяння збереженню та розвитку традиційної культури "Мальва" (вул.Івана Мазепи, 31). На виставці представлено майже 60 творчих робіт О.Кулинич-Стахурської, а також власноруч виконані зразки швів на окремих стендах, автентичне народне вбрання з власної збірки. На виставці можна також придбати книгу-альбом "Мистецтво української вишивки".
Виставка і видання пані Олени Кулинич-Стахурської – львівської мисткині і етнографа за покликанням – становитимуть значний інтерес не лише для науковців, майстрів народного мистецтва, викладачів гуртків та студій, студентів, учителів та учнів, але й для найширших кіл громадськості. Адже українське шитво своїми коренями сягає глибокої давнини, продовжуючи Традицію у день прийдешній.

Виставка діятиме з 23 до 31 серпня 2008 року
щодня, крім понеділка та вівторка,
з 10.00 до 17.30.

ЛАСКАВО ПРОСИМО!
Адреса Музею: Київ, вул. Івана Мазепи, 29.
Їхати: ст.м."Арсенальна", авт.№24, трол.№38 до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою.
Телефони для довідок: (044) 229-00-87, 288-54-19, 280-52-10.

21-08-2008 09:52 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1219301556.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua