першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Громадськість бере під контроль забудову населених пунктів

03-09-2008 06:58 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1220414312.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Проект покликаний об’єднати зусилля п’яти організацій у сприянні здійсненню реформ та зменшенню рівня корупції під час забудови населених пунктів. Проектом передбачений моніторинг дій органів місцевої державної влади та органів місцевого самоврядування (а також оцінка рівня корупції) щодо існуючих практик виділення земель під забудови у населених пунктах, проведення та оприлюднення його результатів, розробка та реалізація кампанії громадського представництва. Координатором проекту є Східноукраїнський центр громадських ініціатив.
В останні дні літа (29-30 серпня) відбулась перша установча зустріч організацій – представників коаліції. Під час зустрічі було визначено основні напрямки роботи, обговорено очікувані результати діяльності та узгоджено єдиний інструментарій моніторингу. В якості експерта до проекту залучений заступник міністра будівництва та регіонального розвитку Анатолій Ткачук. У проекті беруть участь організації з різних регіонів України: Інститут громадянського суспільства, (м. Київ), Агентство стійкого розвитку Луганського регіону (м. Луганськ), Східноукраїнський центр громадських ініціатив (м. Старобільськ), Спілка підприємців Христинівського району (Черкаська обл.), Благодійний фонд підтримки та розвитку громади Нікопольського регіону «Меценат», (м Нікополь).
Громадська ініціатива покликана забезпечити реформи на місцевому рівні, покращити прозорість процедур відведення земельних ділянок під забудову, об’єднати, узагальнити зусилля членів коаліції та поширити результати моніторингу серед інших громадських організацій України, що займаються проблемою корупції при виділенні земель.
За словами Анатолія Ткачука, заступника міністра будівництва та регіонального розвитку, проблема відведення землі є дуже актуальною. Дуже часто місцеві ради порушують законодавство, приймають дуже важливі положення без участі громадськості, і цю ситуацію треба змінювати. Один із шляхів – це покращення існуючого законодавства. При Міністерстві створена Громадська рада для прийняття рекомендацій від зацікавлених осіб щодо вдосконалення законодавства. Зараз розробляються кілька законопроектів: Містобудівний кодекс України, «Про вилучення земель для громадського користування» «Про внесення змін до статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність», «Про порядок погодження і затвердження генеральних планів населених пунктів», «Система стандартизації та нормування в будівництві. Настанова щодо складу‚ змісту, порядку розроблення‚ погодження та затвердження детального плану території». Свої пропозиції можна висловити на сайті Міністерства будівництва та регіонального розвитку (http://www.minregionbud.gov.ua) та через коаліцію організацій.
Представники коаліції впевнені, що досягти позитивного результату моніторингу у сфері містобудівної діяльності можливо тільки за умов конструктивної співпраці та взаємодії, тому під час проекту організації будуть співпрацювати з органами місцевого самоврядування.
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Голова – Ращупкіна Юлія
Адреса: 30-ий квартал, 2/14, м. Луганськ
Телефон/факс: 8 0642 49 13 74
Мобільний телефон: 8 067 640 94 40
Електронна пошта: zahyst@gmail.com
Веб-сайт: totalaction.org.ua

03-09-2008 06:58 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1220414312.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua