першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Місяць української культури 2008

03-10-2008 14:03 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1223031787.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

З 1 по 31 жовтня 2008 року мережа салонів empik та БУКВА проводить акцію національного масштабу під девізом «Місяць української культури 2008». На протязі місяця в салонах будуть проводитися зустрічі з відомими метрами сучасної літератури, музикантами, художниками, виконавцями та ін., тобто особами, які роблять вагомий внесок у розвиток та становлення української культури.
Україна має багату і надзвичайно бурхливу історію. Протягом багатьох століть тривала невпинна боротьба за її культурну спадщину, традиції та національну самосвідомість. Для нас, українців, тема культури є джерелом надій та єдиною, в площині якої існують реальні підстави міркувати про потенціал нації та її очікувані здобутки. Плодюча на таланти українська земля дала світові багато знаних постатей серед яких Тарас Шевченко, Микола Лисенко, Владислав Городецький, Григорій Сковорода, Соломія Крушельницька, Дмитро Левицький, Леся Україна, Олександр Довженко, - можна їх перелічувати в безкінечність, – це ті особистості, які роблять націю великою та безсмертною. Багато говориться про загальну потребу в культурі, як підйомі, що здатний вплинути на поступ суспільства в цілому, проте свою справжність сучасна українська культура має не просто відтворити і повторити, а розвивати на основі традицій, які створювалися і плекалися багатьма поколіннями.
Яким же є сучасний стан культури в Україні? Згідно опитувань, які проводились на замовлення компанії empik, значна частина українців не вважає себе культурною нацією. Для переважної більшості респондентів культура є чимось винятковим, вимагає спеціальних приготувань, асоціюється переважно з визначними датами або подіями. Для них не існує такого поняття як «культура повсякденного життя» або «особиста» культура. Більше того, поєднання культури з щоденними чинностями для цих людей є чимось штучним та незрозумілим. Такі особи раз на якийсь час ідуть в музей, до театру або презентацію книги тому, що так потрібно робити аби виглядати кращим в очах оточуючих, а зовсім не тому, що їм це приносить естетичну насолоду і саме завдяки таким заходам вони збагачують своє духовне світосприйняття. Учасники опитування називали прізвища українських класиків, проте не могли назвати жодної установи чи особистості, які могли би бути для них авторитетним провідником у світі літератури, музики, фільмів, культурних подій тощо. Для українців сучасні митці не є лідерами у числі моральних авторитетів, тобто не є провідниками нації, з якими рахується і яких поважає народ.
З метою змінити таке відношення до культури в Україні було заплановано ряд заходів, спрямованих на популяризацію сучасної національної культури та її розвиток у майбутньому. Так, у 2007 році на зламі жовтня-листопада мережа салонів empik та Буква разом з українськими видавництвами, провели «Місяць української сучасної літератури». На протязі місяця відвідувачі мали змогу особисто поспілкуватися з такими видатними авторами як Оксана Забужко, Лариса Денисенко, Ірен Роздобудьмо, Андрій Курков та багато інших. Всі вони різні за суспільними поглядами, віком, пишуть у різних жанрах, але їх об’єднує спільне прагнення підносити культурну самосвідомість нашого суспільства.
Слід пам’ятати, що саме культура є важливим чинником впливу на людське життя і в цьому полягає її головна місія. Зробити життя людини іншим ні книга, ні фільм чи вистава навряд чи зможуть, але зможуть посприяти самій людині прагнути перемін. Вихід нової книги, різноманітні виставки, зустрічі з культурними діячами – усе це робить світ людей барвистішим, змістовнішим, цікавішим, тощо.
Мережа empik та БУКВА запрошує приєднатися і прийняти активну участь в проведенні «Місяця української культури», яка проводиться уже вдруге та буде проходити з 1 по 31 жовтня 2008 року. Ми можемо стати свідками досягнення нашою культурою її реальної автентичності та справжнього, її істинного буття лише тоді, коли феномени сучасного культурного життя України стануть зрілими та набудуть ґрунтовності, а різні їх прояви зможуть гармонічно взаємодіяти. Власне, це і є історія розвитку цивілізованої країни.

Акція «Місяць української культури» буде проводитись за сприяння:
Медіа-підтримка: Companion Group, Главред, День, Мелодія, Обзор, Пік України
Партнери: FOLIO, Нора Друк, Книжковий Клуб, Факт

Прес-служба empik
www.empik.ua
info.empik@empik.ua

Akcja.jpg
Harnomogram.JPG

03-10-2008 14:03 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1223031787.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua