першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Майбутні журналісти борються з суржиком в духовній столиці .

07-10-2008 14:47 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1223380053.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Перший громадянський вчинок майбутніх журналістів
Домашнє завдання студентам соціально-гуманітарного факультету Інституту економіки і права, що у Полтаві, від їхнього викладача, відомої журналістки Людмили Кучеренко було дещо незвичним: знайти помилку у написах на вивісках на відрізку вулиці Котляревського від ЦУМу до їхнього ВНЗ.
Втім, жодент студент завдання не виконав. Тож Л.Кучеренко під час чергового семінарського заняття дала їм 10 хвилин на «прогулянку» з блокнотами та ручками у пошуку мовного покруча. І вони його знайшли: «Залогова каса».
Під час обговорення юнаки та юнки сказали, що їм соромно за те, що у самому центрі Полтави, яка є колискою української літературної мови, на найвиднішому місці красується суржик. До речі, студенти повідомили, що точно така ж вивіска є і в районі зупинки «Мотель».
Людмила Кучеренко запропонувала їм спробувати зробити так, щоб власники установи змінили напис на правильний, адже репортер не має бути байдужим, повинен мати громадянську позицію й не лише описувати дійсність, а й змінювати її на краще. А конкретніше, написати їм листа. Його гуртом склали й наборали текст на комп’ютері за якісь 15 хвилин.
У зверненні студенти, зокрема, вказували, що в українській літературній мові не існує слова «залог» (це калька з російської), а є слово «застава» і похідне від нього «заставна». «Полтаву відвідує велика кількість гостей, туристів і нам хочеться, щоб у них залишилися приємні враження не тільки від самого міста над Ворсклою, а й від вивісок», - писали студенти-журналісти. Вони висловили сподівання, що керівники установи таки є справжніми патріотами Полтави й ближчим часом фасад вінчатиме вивіска з правильним написом: «Заставна каса».
Віднести листа доручили одній зі студенток.
Можливо, це перший громадянський вчинок майбутніх журналістів. Але все велике завжди починається з малого.
Однак, чотирьом студенткам, котрі визнали, що їнші їхні однокурсники роблять таки добру справу, все ж забракло сміливості поставити свої підписи під зверненням до неграмотних підприємців. Чи стануть вони справжніми журналістами?

07-10-2008 14:47 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1223380053.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua