першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Звернення до Президента України про визнання ОУН-УПА

16-10-2008 13:20 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1224152406.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Президенту України

п. Ющенку В. А.

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Метою діяльності Організації Українських Націоналістів (ОУН) та Української Повстанської Армії (УПА) було здобуття Української Самостійної Соборної Держави. У цій боротьбі українці показали яскравий приклад безкомпромісної боротьби за Незалежність. Українські повстанці чинили опір гітлерівській і сталінській імперіям та шовіністичній Армії Крайовій, маючи підтримку лише місцевого населення. У рядах ОУН-УПА загинули понад 200.000 українських націоналістів, сотні тисяч заслано до концтаборів чи на до Сибіру, де значна частина залишилася назавжди.

Із гордістю стверджуємо, що українці мали Армію, яка не підписала капітуляції і продовжувала свою боротьбу до останнього, навіть у тюрмах та концтаборах. Українці мали Армію, якою захоплювалися авторитетні військові ХХ століття, а національно-визвольні рухи взяли на озброєння її бойовий досвід. На прикладі ОУН-УПА виховувались покоління українських патріотів. Без цієї героїчної боротьби було б неможливо здобути незалежність України у 1991 році.

Тому перше, що мала би зробити влада незалежної України - це визнати внесок Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії в національно-визвольну боротьбу і належно вшанувати героїв.

Ситуація із визнанням ОУН-УПА не змінилася навіть після позитивного висновку Урядової комісії з вивчення діяльності ОУН-УПА, яку створено на підставі Постанови Кабінету Міністрів України.

Відтак, вважаємо, що проблема визнання вояків ОУН-УПА борцями за державну незалежність України лежить виключно в ідейно-політичній та морально-етичній площинах. Для визнання того, що є незаперечним історичним фактом і завжди буде фактором української політики, необхідна лише політична воля. Визнання ОУН-УПА борцями за державну незалежність України сприятиме зміцненню самоідентифікації та консолідації Української нації, подоланню комплексу меншовартості, росту громадянської та національної свідомості, здоровому погляду не лише на минуле, але й на сучасність та майбутнє України.

Оскільки, відповідно до статті 102 Конституції України, Президент України є гарантом додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, вважаємо, що саме в компетенції Президента України вирішити проблему визнання ОУН-УПА борцями за державну незалежність України.

З метою відновлення історичної справедливості щодо національно-визвольних змагань Українського народу в роки Другої світової війни та повоєнний час (1939 р. - 50 роки ХХ століття), вимагаємо визнання ролі та місця в історії України Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії, які вели боротьбу за свободу і незалежність Української Держави (за Українську Самостійну Соборну Державу), ліквідації наслідків окупаційної політики совєцької імперії, усунення дискримінації щодо українських патріотів, поновлення громадянських прав ветеранів війни - членів ОУН і вояків УПА у період Другої світової війни та повоєнний час, належного їх вшанування, просимо видати Указ “Про визнання національно-визвольної боротьби Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської Армії за державну незалежність України” (проект Указу додається).

Голова ВО “Свобода

Олег Тягнибок

http://ukrainci.com/?p=3561

16-10-2008 13:20 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1224152406.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua