першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

зустріч в рамках проекту „Україна на шляху до ЄС”.

22-10-2008 20:05 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1224695139.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

22 жовтня 2008 року


ПРЕС- РЕЛІЗ


22 жовтня 2008 року в місті Чернігові відбулась міжнародна зустріч в рамках проекту „Україна на шляху до ЄС”.

Центр „Доброчин”, партнер фонду ім. Стефана Баторія, Польща, презентував отриманий досвід по забезпеченню прав біженців в Польщі та ознайомив присутніх з викликами забезпечення прав біженців в Україні.

В зустрічі приймали участь польські та українські експерти, керівництво та працівники відділу міграційної служби у Чернігівській області Державного комітету України у справах національностей та релігій, Управління ВГРІФО УМВС України в Чернігівській області, пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України.

На зустрічі експерти обговорювали законодавство та практику дотримання прав мігрантів та біженців в Україні та Польщі.

На відміну від України, в Польщі існує п’ять видів захисту іноземців – політичний притулок, статус біженця, додатковий захист, умовне перебування, тимчасова охорона. Посадовці розуміють, що допомогу біженцям та мігрантам краще надати спочатку, ніж чекати виникнення таких проблем, як ріст кримінальної злочинності чи високий рівень ксенофобії. Попереджати завжди легше, ніж боротись з наслідками.

Громадські організації в Польщі ведуть активну діяльність, сприяючи захисту прав біженців, їх інтеграції в польське суспільство.
Це і юридичні консультації, і соціальний супровід, пошук роботи, помешкання, навчання польської мови, навичкам роботи з комп’ютером та інше. НДО мають доступ до пунктів і ведуть там систематичну роботу.

Потрібно відмітити такий важливий факт, як тісна співпраця державних і недержавних установ для вирішення проблем біженців. Обидві сторони добре обізнані з обов’язками і можливостями кожної із сторін і вміло поєднують їх у своїй діяльності.

Проект фінансується в рамках програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

22-10-2008 20:05 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1224695139.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua