першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Бешкетницьке дитинство

31-10-2008 16:03 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1225458200.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Якщо гіпотетично повернутись у дитинство, то можна згадати про різні курйозні ситуації, які виникали з нами. Річ іде про «пакості», які часто роблять діти. Починаючи від ламання іграшок, побутових предметів, меблів, закінчуючи розмальовуванням парт і підсовуванням кнопок на сидіння вчителя.Такі вчинки зазвичай вони роблять несвідомо. За що їм потім дістається на «горіхи», але на горіхи - і тільки. Ніхто з дорослих (адекватних) за це їх серйозно не карає, обходячись морально-виховними настановами.

Таке бешкетництво пов’язане з тим, що діти в юному віці перебувають на початковому ступені соціалізації і не усвідомлюють , що можна робити, а що ні. Що добре, а що погано. З часом вони еволюціонують, вчаться, розуміють, що таке добро, а що зло. Ознайомлюються з певними нормами моралі, етики, естетики, традицій, що є визначальним у суспільному та повсякденному житті. Їх застосування гарантує людям адекватну поведінку щодо них, з боку інших людей. Таким чином, відкриваючи двері у культурне, цивілізоване життя, ми входимо з певним духовним базисом, який визначає нашу свідомість.

Але не завжди люди, які досягають дорослого віку, поводяться у відповідності до цих установлених норм поведінки. Деякі люди залишаються на рівні дитячої свідомості, яка час від часу проявляється у їхній поведінці. Вони не можуть без того, щоб не побешкетувати і в дорослому віці. Це можна спостерігати у нашому суспільстві. Верховна Рада - це сучасний колізей або, краще назвати, цирк. Навіть не потрібно платити гроші за вхід, щоб подивитися на “бої гладіаторів” та посміятися з депутатської недолугості. Варто просто переглядати кожного вечора новини, в яких обов‘язково буде щось із цього жанру.

Це смішно, але з іншого боку питаня державної влади, не є об‘єктом для жартів. Державна влада - річ складна: це відзеркалення усього суспільства; його поглядів, устремлінь, суспільної свідомості та буття. Дивлячись на нашу владу, гірко усвідомлювати стан, в якому перебуває українське суспільство.

Останній тиждень роботи Верховної Ради відзначився своєю продуктивністю, але не тією продуктивністю, яка може вивести країну з економічної та політичної кризи, а продуктивністю комічно-хуліганських ситуацій. Викрадання особистих карток (якими народні депутати голосують), бійки і, саме яскраве, це виведення з робочого стану системи «Рада». В неї народні обранці понасовували різного сміття та металевих копійок, чим вивели її з роботи.

От і дивуємось, чому наша країна в стані перманентної кризи? А як по іншому, хіба з такими представниками ми колись вийдемо із кризового стану? На що здатні люди, які не мають поваги ані до себе, ані до гілки державної влади, до якої вони відносяться? Вже не кажучи про повагу до народу та держави, яку вони представляють. Такі випадки нагадують мені дитячий садок чи середню школу…Там теж діти займаються чимось подібним. Але одна справа діти, а інша справа вигляд однієї з гілок української влади та держави загалом. Про яку Європу ми можемо говорити? Культурний рівень нашої влади не виходить за рамки Середньовіччя. Їхня свідомість залишилась на початкових етапах розвитку. Для України та українського суспільства постає проблема соціальної педагогіки, та її сучасного рівня.

Нахабність, цинізм, безкультурність - це основні риси сучасної української влади. Для того, щоб щось змінилось на краще, нам потрібно змінити саме ці риси сучасного буття. Замінивши їх на: вірність, відданість, повагу, пасіонарність та справедливість. Це стане запорукою сильної країни, міцною основою для великої конструкції. І як наслідок цього, стабільне економічне та соціальне життя.

Відвічно риторичне філософське питання: “буття визначає свідомість чи свідомість визначає буття?” залишається для України екстраактуальним. Тож варто шукати відповідь…

Саліженко Олександр

31-10-2008 16:03 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1225458200.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua