першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

У Луганську «ДемАльянс» спробував достукататися до політичних «н

19-11-2008 00:40 Луганщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227048012.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Під назвою «Театралiзований популізм політичного бомонду» вона була спрямована на те, щоб звернути увагу суспільства на проблеми популізму і дій українських політиків. Це вже третя акція, яка проводиться в Луганську в рамках всеукраїнської протестної кампанії «Театр політичної драми», її третьої хвилі «Країна популізму і виборів». Акція складалася з трьох частин: «Аукціон», «Шукаю тебе» і «З'ясування відносин». Обігравалися такі політики, як В. Янукович, В. Ющенко і Ю. Тімошенко.
Уся дія починалася з того, що виходить журналіст і говорить, що зараз із зверненням до народу виступить президент. Глава держави повідомив, що у нього є дві новини: хороша і погана. Він вирішує почати з поганої і вимовляє наступні слова з сумним виразом обличчя: «Через неефективну роботу депутатів я підписав наказ про розпуск Верховної Ради». Як хорошу новину він вимовляє ту ж саму фразу, але з сяючою посмішкою і очима, що світяться від радості.
Потім глядачі опинилися на аукціоні, де з одного боку стоять політики з кульками, на яких написані їх передвиборні обіцянки, а з другого боку стоїть народ, який бажає, щоб ці обіцянки утілилися в життя. Ось кожний політик виходить і представляє свої лоти-обіцянки: це і контрактна армія, і відміна депутатської недоторканності, і друга державна мова, і м'ясо по 20 гривень, і ще багато чого. Народ захоплено бере ці лоти, б'ється за них, радіє, що вдалося їх дістати. Але ці кульки-обіцянки виявляються ненадійними, неміцними і лопаються. Люди сумно дивляться на їх залишки і розуміють, що цьому не судиться збутися, поки країною правлять такі несумлінні люди.
Але все-таки до фізичної розправи справа не дійшла, оскільки вийшли два представники обох сторін і відкрито виказали один одному в обличчя своє бачення стану речей в римованій формі. Вистава учасників «Демократичного Альянсу» на цьому закінчилася і пролунало гасло цієї акції: «Досить популізму і більше обдуманих дій!!!»
Були запрошені представники регіональних і всеукраїнських ЗМІ. Вони виявили бажання прийти, але за якихось відомих тільки їм причин не змогли цього зробити. На акції був присутній всього один представник мас-медіа. Але і це не збентежило демальянсівців, адже акція, насамперед, проводилася для людей різних поколінь, які уважно стежили за театральним дійством на площі перед пам'ятником Кобзарю.
«Насправді дуже вдалим було порівняння обіцянок з надувними кульками, які лопаються. Хочеться, що б політики перейшли від слів до справи і результати їх роботи було видно. А зараз ми спостерігаємо результати їх недопрацювань!» - поділився думками один з глядачів, студент Данило.
«Вельми креативна акція, що сатирично висміює політичну ситуацію. Особливо виділявся римований діалог політика і представника народу в стилі реп, які своєю сатиричною піснею намагалися вплинути на публіку, що зібралася», - висловився щодо акції студент СНУ Володимир.
Подібні заходи проводилися в рамках молодіжної протестної кампанії в багатьох обласних центрах по всій Україні. Усе більше людей беруть активну участь в акціях і хочуть змінити політичну і економічну ситуацію в країні на краще; хочуть звернути на себе - на народ - увагу сильних світу цього, щоб депутати відірвалися від своїх політичних ігор і інтриг і почали нарешті працювати на благо людей. Чи зуміємо ми коли-небудь достукатися «до небес», де, мабуть, і поселилися наші обранці?..
Джерело: http://www.dem-alliance.org/main/rn/120/news/709/

19-11-2008 00:40 Луганщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227048012.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua