першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

«Виборчий цугцванг або політична гра на випередження з сумними н

19-11-2008 00:46 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227048393.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Захід проходив у межах третьої хвилі регіональних вистав «Країна виборів і популізму» загальноукраїнської молодіжної протестної кампанії «ТЕАТР ПОЛІТИЧНОЇ ДРАМИ».
Третя в межах компанії вистава молоді в Донецьку присвячувалася популістичній риториці українських політиків та її драматичним наслідкам для життя мешканців Донецької області.
У головній ролі вистави українські політики - Ющенко, Тимошенко, Янукович, їх мрії, народ та фінансово-економічна криза.
Перформанс складався з трьох дій. В першому акті народні обранці настільки захопились своїми мріями про власне президентство в 2010 році, що не помітили приходу в Україну фінансово-економічної кризи. Політики розсипалася популістичними заявами перед народом, сперечались, обвинувачували один одного в державній зраді і раділи призначенню чергових позачергових виборів.
В другому акті молоді актори зобразили просту робітничу подружню пару донеччан-металургів, яка постраждала від кризи. Спостерігаючи по телебаченню виступи політиків, які то запевнювали народ в неможливості кризи в Україні, то лякали її страшними наслідками, представники народу першими на собі відчули вплив кризи і отримали замість істотного родинного бюджету порожню сіточку.
Третя дія вуличної вистави показала передвиборчу популістичну риторику перших чільників держави, на фоні якої криза одна за одною ставила на коліна будівельний та гірничо-металургійний комплекси, економіку України, а згодом, за допомогою політиків, які повісили на шию пудовий кредит від МВФ, і саму Україну. Разом з комплексами і економікою ставали на коліна і люди, які на пряму пов’язані з ними.
Фіналом акції стало гучне падіння на «п’яту» крапку політиків від усвідомлення скоєного з країною та її мешканцями.
«В вуличній виставі ми висловили наш протест бездумності, егоїзму та недалекоглядності українських політиків, які призвели до чергової політичної кризи в нашій країні», - говорить голова Демократичного Альянсу в Донецьку Євген Семехін.
Оцінюючи політичну кризу, голова молодіжного об’єднання Євген Семехін зазначив, що «українські політики спромоглися втягти Україну у черговий етап жорстких політичних протистоянь і своєю бездіяльністю дозволили економічній кризі поставити під загрозу добробут мільйонів українців. Першими наслідки кризи відчули на собі мешканці східних промислових регіонів країни, які в одну мить опинились без роботи та надії на завтрашній день».
Демократичний Альянс наголошує - подолання політичних криз в Україні лежить виключно в площині примусу українського політика до відповідальності. Тому ми пропонуємо шляхом конституційної реформи та внесенням змін до виборчого законодавства поставити українських політиків в умови невідворотної відповідальності. Впровадження змін до конституції, заснованих на філософії відповідальності, має стати передумовою проведення дочасних виборів.

АЛГОРИТМ ВИХОДУ З ПОЛІТИЧНОЇ КРИЗИ:
1. Робота з експертними середовищами, метою якої є відповідь “Як зробити українського політика відповідальним?”.
2. Провести широке громадське обговорення напрацювань та пропозицій.
3. Здійснити конституційну реформу.
4. Реформувати політичну та виборчу системи.
5. Провести дочасні вибори.

«Ми прагнемо змінювати ситуацію, а у випадку з Демократичним Альянсом це означає, що ми це робитимемо!»- кажуть організатори акції
Джерело: http://www.dem-alliance.org/main/rn/120/news/711/

19-11-2008 00:46 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227048393.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua