першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Рада без спікера – бо це вигідно всім

20-11-2008 20:19 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227205149.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Довгоочікуваного і активно анонсованого обрання спікера не відбулося та й не могло відбутися, оскільки спікеріади в Україні тривають місяцями. Тим більше, у теперішній ситуації, коли інтересам основних політичних сил цілком відповідає наявність Верховної Ради без спікера.

Звичайно, обрання спікера, якщо б він представляв їхні інтереси, для кожної з цих сил давало б певні позитиви, але негативи від «чужого» спікера були б значно більшими, оскільки процеси у Верховній Раді могли б відбуватися в небажаних для цих сил напрямках. А теперішній замороженій «безспікерній» ситуації кожна з сил знаходить для себе певні плюси.

Партію регіонів влаштовує контроль над роботою парламенту їхнім в.о. спікера О.Лавриновичем. Для БЮТ без спікера малоймовірним є усунення прем’єр-міністра. Крім того відповідальність уряду можна перекидати на бездіяльність Верховної Ради. Для президента ситуація з недіючим парламентом дозволяє бути єдиним цілком легітимним і дієздатним органом влади. Крім того, дедалі більша демонстрація абсурдності ситуації, за яку мали б відповідати конкуруючі з президентом політичні сили, сприяє покращенню його сприйняття суспільством.

Баланс сил основних політичних гравців, неможливість стійких компромісів між ними, відтягує проблему спікера або до крайнього загострення ситуації в країні або до виникнення істотної переваги в одної з основних політичних сил.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України

20-11-2008 20:19 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227205149.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua