першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Ціна газ 400 доларів вигідна Ющенку

22-11-2008 03:08 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227316118.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Голова ВАТ «Газпром» Олексій Міллер заявив, що ціна газу для України з 1 січня 2009 року може перевищити 400 доларів за тисячу кубометрів при переході на ринкові відносини.

Така висока ціна швидше за все пов’язана не з особливо негативним ставлення Російської Федерації до України, а з тим, що Газпрому просто не вистарчає газу і він не може виконати свої контракти зобов’язання, про що вже неодноразову говорили російські й українські експерти.

А твердження, що збільшення ціни до 400 доларів пов’язане з антиросійською позицією Віктора Ющенка абсолютно не відповідають ситуації, адже при розумному використанні ситуації, Президент України зможе отримати чималий політичний виграш.

По-перше, це безперечний удар по Юлії Тимошенко, основного політичного конкурента чинного Президента, яка всій країні пообіцяла домовитися про значно менші ціни на газ, навіть, для досягнення цієї мети, робила істотні поступки Москві.

По-друге, ще раз підтверджується імідж Російської Федерації, як непрогнозованого та ненадійного партнера у енергетичній сфері.

По-третє, збільшення ціни за російський газ 400 доларів за тисячу кубометрів, істотно стимулює диверсифікацію енергозабезпечення України, особливо, за рахунок прискорення розробок родовищ на шельфі Чорного та Азовського морів, що активно продовжує лобіювати Віктор Ющенко.

Крім того, цей факт прискорює впровадження енергозберігаючих і, загалом прогресивних, технологій, а теперішній спад виробництв - лише сприяє цьому.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України

22-11-2008 03:08 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227316118.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua