першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Анексія рейдерства на українське суспільство

24-11-2008 12:52 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227523971.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Революційне гасло «Бандитам тюрми» не втілилось в життя. Нова еліта, яка прийшла після помаранчевої революції не змогла реалізувати його. Чи то через свою лінивість, чи то через те, що і сама підпадала під дію цього гасла. А таке поняття, як рейдерство прийшло на зміну «бєзпрєдєлу 90-х». Саме поняття рейдерство перекочувало до нас з США. Там ним називають атакуючу сторону в процесі злиття та поглинання компаній. У нас воно набрало трохи іншого забарвлення та набуло більш брутального характеру.
Після помаранчевої революції в різних місцях України почали з’являтись менш локалізовані «майдани» та наметові містечка. Які такою формою протесту вимагали змін в своєму суспільно-політичному та побутовому житті.
Одним з таких наметових містечок було, і є наразі, наметове містечко, розташоване по трасі Київ-Бориспіль. Там протестують місцеві селяни проти рейдерської спроби захоплення їхньої землі. Наметове містечко набуло популярності відразу після своєї появи. Адже кожен, хто прямує до аеропорту «Бориспіль», не може не побачити великої кількості прапорів, які розташовані біля самого узбіччя. Виключенням не стали і українські високопосадовці. Допомогти та розібратись з бандитами, бідним селянам обіцяли усі, починаючи від Президента та прем’єр-міністра України,закінчуючи менш дрібними чиновниками. Але від появи цього наметового містечка вже пройшло майже 4 роки, а воно все стоїть. За загадкових обстави загинув один із активних учасників наметового містечка. Деяких активістів було побито. Неодноразово наметове містечко підпалювали. Але міліція пояснила цей факт, як самозагорання. Селяни, які живуть у наметовому містечку, постійно перебувають в страху за своє життя і за життя рідних.
Таких випадків безліч. Чому я навів саме цей приклад? Тому що він найяскравіший. Він показує всю байдужість та неспроможність української влади захистити своїх громадян від рейдерських нападів. Куди далі, якщо обіцянки допомогти Президента та прем’єр-міністра не призводять до змін? Якщо під носом у Верховної Ради (найвищого законодавчого органу України) зловживають законністю забудови (славнозвісний будинок по вул. Грушевській, в якому збудували на декілька поверхів більше). І це все у столиці України, в якій зосереджені усі центральні органи влади та правоохоронних структур. А що відбувається у маленьких провінційних містечках, райцентрах та селах? Про яке верховенство права ми можемо говорити? Якщо у столиці немає ніякої допомоги постраждалим, то хто може захистити права громадян там..?

Саліженко Олександр

24-11-2008 12:52 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227523971.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua