першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Екологи просять Мінприроди захистити Кінбурнську перлину

24-11-2008 22:43 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227559414.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Київ: 25.11.2008: Національний екологічний центр України звернувся до Міністерства навколишнього природного середовища з вимогою прискорити створення національного природного парку «Кінбурнська коса» щоб запобігти приватизації унікальних земель Кінбурна.

Екологи вимагають припинити передачу земель Кінбурнського півострова у приватну власність немісцевим жителям та заборонити на його території посадки сосни, яка заважає його природному різноманіттю.

Створення НПП «Кінбурнська коса» у 2007-2009 рр. передбачено Законом України “Про Загальнодержавну програму формування національної екомережі на 2000–2015 рр.” та Указом Президента від серпня 2008 року. Проте структури, зацікавлені у використанні Кінбурнської коси для бізнесу заважають погодженню створення НПП.

З 17 тисяч гектарів сучасного регіонального ландшафтного парку «Кінбурнська коса», який був створений ще у 1992 р. та має повністю увійти до складу НПП, землекористувач (Очаківський лісгосп), за неофіційними даними, дає згоду на підвищення статусу лише на 2 тис. га на великій відстані від морського узбережжя. Створення НПП із засобу захисту інтересів громадян перетворюється на прикриття для руйнівного для довкілля бізнесу.

«Кінбурнська коса має належати народу України та її місцевим жителям, ане представникам готельного бізнесу чи місцевим бізнесменам від Держлісгоспу, - переконаний Ярослав Мовчан, кандидат біологічних наук, член ради Національного екологічного центру України, - Єдиний шлях до цього — створити на всій площі Кінбурнського півострова та у прилеглих акваторіях національний природний парк, який захистить Кінбурн та його місцевих жителів від навали готелів, баз відпочинку та пов’язаних з ними змін довкілля».

«Кінбурнська коса є справжньою перлиною не лише України, а й усієї Європи! – говорить Ганна Коломиєць, ботанік, експерт Національного екологічного центру України - На її територіях збереглись незабудованими приморські рівнини, що завдяки своїй природності є лікувальними для людини».

Нагадаємо, що на території Кінбурнскої коси розташоване найбільше на всій Землі поле наземних орхідей площею понад 90 га. Також це одне з небагатьох місць, де все ще можна побачити вільне від будь-яких споруд морське узбережжя – пляж протяжністю 23 км та простір піщаного степу з чистими теплими озерами.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Ганна Коломієць
Email: koloanka@veer.net.ua
Тел: 8-067-397-87-32
Національний екологічний центр України
www.necu.org.ua

MsWord document
Звернення НЕЦУ в мінприроди Кінбурн.doc

24.00 Kb

24-11-2008 22:43 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227559414.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua