першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Невступ України в НАТО лише погіршує стосунки з Росією

28-11-2008 10:18 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227860319.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Міністр оборони України Юрій Єхануров заявив, що у 2009 році українські військові передислокують війська, щоб посилити оборону південно-східних рубежів країни.

Ця заява міністра оборони прозвучала відразу після того, як Сполучені Штати Америки, устами свого посла в Україні Вільяма Тейлора, дали зрозуміти, що найближчим часом України в НАТО не буде. Безперечно, тепер ми самі мусимо зміцнювати свою оборону, не розраховуючи на допомогу Заходу.

Претензії та заклики, що загрожують територіальній цілісності України звучать лише у двох країнах – Румунії та Російській Федерації. Однак, Румунія, як член НАТО, не може вдатися до жодних військових акцій без погодження з іншими країнами-членами Північно-Атлантичного Альянсу. Такі дії мали б дуже серйозні наслідки передовсім для неї. Так що конфронтація з Румунією можлива, і частково відбувається в дипломатичній, юридичній, інформаційній, екологічній, але аж ніяк не у військовій сферах.

Отже, незалежно від того, настільки дружніми чи не дружніми наші зв’язки з російським народом , найімовірнішою військова загроза Україні може бути саме з боку Російської Федерації. Тим хто сумнівався у цьому остаточно відкрила очі російсько-грузинська війна та й ситуація в російській частині Кавказу зберігає велику внутрішню напругу, оскільки відновлення там терористичних актів та партизанської війни досить ймовірно. Тому, не викликає сумнівів логічність та правильність істотного зміцнення саме південно-східного кордону України.

Таким чином, всупереч заявам російського керівництва, стосунки Києва і Москви мають всі шанси погіршитися саме через те, що Україна не вступає у НАТО, а змушена самостійно займатися проблемами власної безпеки.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України
http://ciptnews.blogspot.com/2008/11/blog-post_27.html

28-11-2008 10:18 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1227860319.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua