першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

СНД: "Геть від Європи"

02-12-2008 11:26 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1228209974.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Затвердження курсу на ізоляцію від Європи та черговим ударом по демократії на пострадянському просторі можна назвати ухвалення міжпарламентською Асамблеєю Співдружності незалежних держав Конвенції, що затверджує принципи роботи місій спостерігачів під час виборів до різних органів влади.

У свій час Микола Хвильовий кинув гасло «Геть від Москви», яке у 90-х роках явно чи неявно використовувалося основними політичними силами України. Схоже Путінсько-Медвєдєвська Росія вирішила скористатися гаслом протилежного спрямування – «Геть від Європи». Саме так можна оцінити нову Конвенцію СНД, що фактично перекреслила будь-який вплив міжнародних спостерігачів на вибори, адже закріпила принцип національного суверенітету, що дозволить будь-якій державі Співдружності не звертати уваги на висновки міжнародних спостерігачів, а тому числі й Організацій з безпеки та співробітництва в Європі.

Згадаємо, що недавно, під час російсько-грузинського конфлікту, вище керівництво Росії однозначно і рішуче подавало саме ОБСЄ, як альтернативну до НАТО систему колективної безпеки, зазначаючи, що ця організація, є взагалі основним інструментом для зміцнення співпраці та взаєморозуміння в Європі. Тепер від цього інструменту відібрали чи не єдину реально діючу його частину – контроль за виборами в державах-членах ОБСЄ.

Отже, Росія та її сателіти не визнають ніякої європейської демократії, очевидно, вважаючи новим зразком демократії теперішній російський авторитаризм. Так не далеко і до «демократії» радянського зразку.

Намагання Москви поховати демократію як ідею, є важливим викликом новій американській адміністрації, для якої демократія важлива не лише у назві партії, але й як основна ідеологічна концепція, що США декларує у своєї зовнішній політиці протягом останніх десятиліть.

Сере українських політичних сил нова конвенція СНД прийнятна хіба що для КПУ. Інших, ізоляція від Європи не влаштовує, адже і настрої їхнього електорату і бізнесові інтереси - переважно з Європою.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України

02-12-2008 11:26 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1228209974.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua