першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Ющенко обрав найважчий сценарій президентських виборів?

02-12-2008 23:42 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1228254168.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Після досить ефективної публічної дискусії основних представників влади в ефірі телеканалу Дмитра Фірташа, що була спрямована на зміцнення авторитету Віктора Ющенка., Президент зробив другий крок у публічному оновленні свого іміджу. На цей раз він обійшовся без опонентів, а його бенефіс відбувся у програмі «Свобода слова» на основному каналі Віктора Пінчука.

Як відомо, рейтинг Президента на даний час невисокий, але разом з тим, є тверде переконання балотуватися на 2 президентський термін. Багато хто, при поверхневому розгляді цієї ситуації, вважає її для Ющенка безперспективною. Проте, якщо згадати, що Леонід Кучма після великої кризи 90-х років, до масштабів якої криза 2008-2009 років навряд чи дійде, і катастрофічного падіння його рейтингу, все таки зумів впевнено перемогти на президентських виборах 1999 року, позиція Віктора Ющенка видається зовсім не безнадійною.

Ми бачимо, принаймні, 4 варіанти переможної стратегії Ющенка.

Перший варіант – повторення Кучми-99. Розпорошити між різними кандидатами основну частину електорату і вийти у 2 тур з маргінальним кандидатом на кшталт Петра Симоненка.

Другий варіант – «спалення» основних опонентів. Дати можливість основним конкурентам, перебуваючи при владі в тяжких соціально-економічних умовах, показати свою нездатність ефективно керувати країною. І, таким чином, різко зменшити їхню електоральну підтримку.

Третій варіант – «Батько нації». Підготувати й зміцнити групу політичних сил з різними ідеологічним забарвленням і соціальною базою, які б підтримували чинного Президента у різних електоральних сегментах, формували його рейтинг, як миротворця, гаранта стабільності і розвитку.

Четвертий варіант - «сісти» на непереможну ідею. Створити й максимально розвинути єдину політичну силу з виразною перспективною й електорально ефективною ідеологією. І, завдяки цій ідеології і власній харизмі, згуртувати навколо себе частину населення, достатню для перемоги на президентських виборах.

Звичайно, можливе й поєднання цих стратегій. Однак, як видно, з досить несподіваного ситуації, коли Віктор Ющенко безпосередньо очолив політичну партію «Наша Україна», а також двох публічних кроків розкрутити його як харизматичного лідера, Президент обрав саме четвертий варіант. Хоча «Наша Україна» поки що не має жодної ідеології і є дуже слабкою, якщо не найслабшою серед основних політичних сил, сам Віктор Ющенко досить успішно намагається уособлювати ідеологію «національного відродження». А теперішня слабкість «Нашої України» мала б лише підкреслити потужність Ющенка як особи.

Цей шлях поки що не видається найлегшим, ймовірно на його доповнення будуть залучатися й інші варіанти стратегій. Однак, населення хоче сильного лідера і, побачивши силу та харизму, здатне не звертати уваги на певні прорахунки та недоліки. Тому, при правильній реалізації і ця стратегія може стати виграшною.

Згадаємо, що під час останніх президентських виборів, Леонід Кучма, не маючи права балотуватися на 3 термін, при досить низькому особистому рейтингу, заявляв: «Якби я хотів, я б і втретє став Президентом». При цьому, він здійснив кілька виразних дій для покращення свого іміджу, і справді – рейтинг його почав рости.

Можливо Віктор Ющенко не слабший за Кучму? Побачимо…

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України

02-12-2008 23:42 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1228254168.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua