першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

БЮТ і НУНС зуміли ввійти в одну і ту саму річку двіч

10-12-2008 10:48 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1228898930.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

БЮТ і НУНС зуміли ввійти в одну і ту саму річку двічі. Саме так можна трактувати обрання В.Литвина на посаду спікера.

Сталося те, на що розраховувала певна частина Верховної Ради, коли відправляла у відставку Арсенія Яценюка. Реанімувати коаліцію можна лише з спікером, для якого ця посада, очевидно, є найвищою вершиною, на яку він реально може претендувати. Хоча коаліцію реанімовано, проте проблеми, які розвалили попередній варіант, залишились. Тому не можна сподіватися ні на її стійкість ні на довговічність.

Звичайно, в умовах кризи, коли будь-яка коаліція краща ніж ніяка, цей крок трьох фракцій та й комуністів, які підтримали обрання спікера буде подаватися ними, як величезний крок «патріотизму і самопожертви» задля народу. Разом з тим, тяжкі обставини кризи в Україні викликано діями саме того ж коаліційного уряду і саме тої Прем’єр-міністра Ю.Тимошенко, яку дедалі більше є підстав називати руїнницею української економіки.

Оскільки основні суперечності між учасниками коаліції залишилися, стиль і напрям роботи Прем’єр-міністра навряд чи можна різко змінити, не можна сподіватися ні на стійкість, ні на ефективність роботи нової коаліції. У крайньому разі вона зможе дещо пом’якшити і дещо віддалити руйнівні наслідки «українського варіанту» економічної кризи.

Така коаліція не має ні довіри більшості населення, не представляє інтереси різних частин України і всіх основних економічних груп. Тому нема жодних шансів на те, що вона зможе об’єднати український народ й українську економічну еліту.

Разом з тим, створення такої коаліції є серйозною поразкою Партії Регіонів, яка, виразно показавши своїм виборцям бажання створити коаліцію з БЮТ, не змогли цього зробити, продемонструвавши тим самим свою слабкість.

Проте, краще неоптимальна дія, ніж відсутність дії. Можна сподіватися, що нова політична ситуація стане наступним кроком у розкритті реального стану і реальних інтересів українського політикуму, що може або наблизити до створення нової коаліції, яка відповідатиме представництву інтересів різних частин України, або ж прискорить дочасні вибори.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України

10-12-2008 10:48 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1228898930.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua