першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Соціальний популізм приводить до дефолту

16-12-2008 09:22 Світ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1229412155.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Президент Еквадору Рафаель Корреа оголосив про те, що його уряд не виплачуватиме поточні відсотки по глобальних облігаціях з терміном погашення в 2012 р., отже країна оголосила дефолт.

Палкому прихильнику Уго Чавеса не допоміг ні багатий венесуельський колега, ні його російський друг Путін. Ось результат поєднання соціального популізму і надії на власні нафту і багатство.

Російські економісти кажуть, що їхня країна може протриматися рік, якщо середня ціна на нафту буде 60 дол. США за барель. Але на сьогодні ціна наблизилась до позначки 50-45 дол. за барель. То ж скільки протримається Росія, якщо російські олігархи не вимолять підвищення цін на нафту.

Та й для України еквадорський приклад є важливим застереженням, адже за соціальним популізмом Юлія Тимошенко мало чим відстає від Чавеса і Корреа, а ресурсна орієнтація українських олігархів вже стала одним з визначальних чинників української кризи.

Еквадор показав, що об’єднання соціального популізму і ресурсна орієнтація економіки, дорівнює дефолт. Чи опам’ятаються українські владна і економічна еліти?

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної академії наук України

16-12-2008 09:22 Світ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1229412155.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua