першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Верховна Рада голосує за популізм без реальної економіки

26-12-2008 14:16 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1230293771.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Верховна Рада проголосувала за прирівнювання мінімальної зарплати до прожиткового мінімуму, що передбачає суттєве, фактично непідйомне для держави, зростання видатків у 2009 році, але їй не вистачило 3 голоси, щоб ухвалити Державний бюджет на 2009 рік.

Партії регіонів, звичайно дуже зручно, перебуваючи в опозиції, проводити через Верховну Раду популістські закони. Адже за виконання цих законів вона не відповідає.

Очевидно, ані регіонали, ані інші політичні сили не знають, звідки взяти додатково 20 млрд. в і без того дуже недолугому бюджеті. Але Партія регіонів одержала можливість аж до наступних парламентських виборів, ймовірність яких у 2009 році, галасувати про своє "відстоювання інтересів трудового народу".

Що ж до бюджету, який приймати все ж не можна було, оскільки як-неяк це важливий державний закон, а ще більше невиконання законів, що зараз є одною з основних проблем для сучасної України, робить безперспективними будь-які законодавчі дії для ефективного проходження через кризу.

Експерти відзначають нефаховість, незбалансованість бюджету, волюнтаризм у показниках і, загалом, відвертий популізм. Якби цей бюджет прийняли, він був би лише черговим популістським жестом для заспокоєння народу і був би кроком до дальшого росту безладу та плекання безвідповідальності.

Отже, вчорашній день ще раз підкреслив недієздатність теперішньої Верховної Ради.

26-12-2008 14:16 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1230293771.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua