першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ЗА ПРОЗОРИЙ БЮДЖЕТ

29-12-2008 20:47 Чернігівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1230576450.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Покращити прозорість бюджетного процесу та ефективність виконання міського бюджету в частині „Охорона здоров’я” – таку мету має проект, розпочатий громадською організацією Центр „Доброчин”.

В Україні громадський контроль ще не набув належного значення. Власне, він має бути основним видом контролю, адже з фінансового погляду контролювати має насамперед той суб'єкт, який виділяє кошти. Громадськість повинна знати, на що і як витрачаються кошти бюджету, а державна влада мусить бути діловою, скромною, моральною та відкритою для громадського контролю. Має існувати збалансована система суперечностей: громадяни контролюють державу, держава — громадян, що і є основою оптимізації бюджету.


В рамках проекту „За прозорий бюджет” буде проведено моніторинг діяльності місцевих органів виконавчої влади та посадових осіб в процесі виконання бюджету у частині „Охорона здоров’я” та публічного звітування за результатами його виконання. Дані моніторингу будуть узагальнені в аналітичному звіті.

Також для представників НУО та журналістів буде проведено тренінг „Моніторинг бюджетного процесу міста”. Бажаючі отримають знання основ бюджетного законодавства, принципів формування бюджету, етапам його моніторингу та виконання. Це сприятиме посиленню участі громадян у процесах формування місцевих програм, спрямованих на вирішення актуальних проблем місцевого розвитку.

Очікується, що отримана інформація за результатами моніторингу та оцінки стане основною для прийняття адміністративних рішень щодо перерозподілу коштів, зменшення або збільшення обсягів асигнувань на виконання програми. Що, в свою чергу, сприятиме підвищенню ефективності бюджетних програм.

Проект здійснюється за підтримки Міжнародного фонду „Відродження”.

Наталія Дрозд
Центр "Доброчин"
м. Чернігів
тел./факс (0462) 67-71-81
dobrochyn@cn.relc.com
www.dobrochyn.org.ua

29-12-2008 20:47 Чернігівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1230576450.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua