першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

"Водохреща" на Святий вечір в Берліні

09-01-2009 10:20 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1231489215.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Якби це була Водохреща, то такий “жарт” обставин міг би бути вдалим. Різке підняття води “по коліна” перед будівлею церкви в 20 ти градусний мороз на Святий вечір за годину до вечірні не зрозумів ніхто. Ніхто його і не очікував. Аварія теплотраси сталася на вулиці, на якій приютилася українська греко-католицька церква святого Миколая. Вже багато років українська парафія арендує приміщення у церкви Святого Йоганеса (St. Johannes Kirche), що на Вальдстассе 11 (der Waldstraße 11) в районі Трептов (Treptow).

truba

В грудні місяці на вулиці велися ремонтні роботи теплотраси . Їх перервали різдв'яні свята. Вся Німеччина як по команді пішла в двотижневі різдвяні канікули. Підземні труби теплотраси ізолювали, але залишили незагорнутими. Післяноворічних морозів не сподівалися. Зазвичай, зими в Берліні останнім часом були достатньо помірними.

Причини аварії труб і що призвело до до витоку великої кількості води, поки з'ясовуються. Чи то Берлін працює як і Східна Європа, де аварія теплотраси річ буденна. Чи то українцям зробили “домашню” обстановку. Та теплотраси рвуться і в Німеччині. Тепер ще і на Святий вечір.

Шостого січня біля п'ятої вечора українці поспішали до церкви на святвечірню Службу Божу до греко-католицької церкви. Після служби мала бути святкове зібрання. Люди несли з собою “вечерю”. Тішилися на різдв'яне спілкування. Українці в Берліні немають свого приміщення для зустрічей. Церква для багатьох із них і стала другою домівкою.

Священник церкви отець Сергій Данків за годину ще і не здогадувався, яка “служба” його чекає. Вже по дорозі до церкви на його мобільний телефон постійно хтось дзвонив. Важкий рух берлінського транспорту, що бореться з ожеледицею, не дозволяв відволіктися від керування машиною. Поруч були діти і дружина. Доїхати до церкви не вдалося. Змушені були паркувати аж за кілька вулиць. До церкви пішли пішки.

Вода на вулиці перед церквою піднялася аж до колін. Човна у отця Сергія не було. Довелося повернутися, щоб хоч відвести мерзнучих дітей додому і вже повернутись самому для впорядкування ситуації. Вдома отець Сергій знайшов гумові чоботи і негайно назад до церкви. До того часу рятувальники встигли трохи відкачати воду. Потрапив до церкви. Підвали затоплені. Навколо працюють пумпи по відкачуванню води. Пожежники вже попередили, що світло на ніч буде відключене. Пан отець ще мав надію провести службу, при свічках. Святий вечір все-таки. Але сильний шум викачуючих воду агрегатів заглушив останню надію. Тому отець Сергій кинувся спасати те, що ще можна було врятувати.

Люди тим часом підтягувались на святкування Святого вечора. Але місцеві впорядники не допускали до місця аварії. Пожежні і поліційні машини, аварійники заблокували Вальдштрассе з усіх боків. Люди тут. Церква там. Між ними – півметрова вода. Українцям нічого не залишалося, як повернутися додому. Ті, що поветалися, попереджували інших. Ті теж поверталися.

Тим часом в церкві вже помітні були перші збитки. Повністю знищене опалення. Потрібно міняти котли. Стахова компанія на щастя має покрити витрати. Це займе ще кілька днів, поки проблема з опаленням вирішиться. А поки в церкві буде правитися без опалення.

За словами отця Сергія збитки церкви насправді мінімальні в порівнянні з тими, які понесли люди сусудніх житлових будинків. В церкві вода дійшла до різниці, де зберігаються дорогі для церкви атрибути, але не затопила її. Постраждали деякі меблі.

Наступного дня людей повідомили,що 7го січня різдвяна служба відбудеться. Попередили тепло вдягтися.

На різдво біля 30 українців були присутні на вшануванні народження Ісуса Христа. В приміщенні температура сягала двох градусів тепла. Українці знову довели, як і повстанці, випробувані в холодних землянках, і як в помаранчевий майдан, завернутий в морозну ковдру, що холод не зломить духа. Палка віра зігріває більше, аніж будь-які опалення.

Після літургії відбулася вечеря в приміщені громади на другому поверсі церклвного приміщення, де були включені масляні радіатори. Українська церковна громада таки заколядувала в церкві, незважаючи на всі перешкоди ззовні. Коляда довела, що хай рвуться труби, хай їх перективають як хочуть. Нашу коляду, спільну українську пісню не зупинити, не заморозити, не втопити водою.

Отець Сергій наостанок просив через блог передати його жаль з приводу того, що сталося на Святий вечір біля церкви. Він також повідомив, що зараз ведеться робота по відновленню опалення в приміщені церкви. Днями буде відомо, коли його буде підключено. Недільна Служба Божа відбудеться при любій температурі.

Христос народився!

Повідомлення за телефонною розповіддю отця Сергія Данківа зробила Ольга Самборська

truba.jpg

09-01-2009 10:20 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1231489215.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua