першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ГАЗом за двома зайцями. Шоу продовжЄТЬСЯ!

13-01-2009 13:25 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1231845920.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Сьогоднішня Україна виглядає досить туманно для Європейського Союзу, як з політичної точки зору так і економічної, а тим більше соціальної і екологічної. Ми розглядаємось як порохова діжка біля стін Європи. Зрозуміло, що настане така мить коли буде потрібна сильна рука щоб припинити весь цей безлад. Це буде ніхто інший як …

Росія ж, навпаки останнім часом позиціонується, як держава, що здатна врегульовувати локальні конфлікти навіть військові у зоні свої приорітетних інтересів. Відновивши військово-морський флот має можливісь тримати кілька кораблів біля берегів США та інших морях-океанах. І Росії все одно Обама в Білому домі чи Буш, це позиція, позиція сильного. Військові дії в Грузії – тест на реакцію не стільки світової спільноти, скільки європейської. Цей тест показав, що частина Європи згідна поступитись демократичними принципами і суверинітетами інших держав заради енергетичної безпеки. Що ж світ змінюється.

Велика частина газотранспортної мережі на європейському континенті, прямо чи опосередковано належить «Газпрому», який зацікавлений і в газогонах України разом з газосховищами. Щоб ще більше посилити свою визначальну роль, починаючи з початку століття Росією реалізується кілька проектів постачання газу кінцевим споживачам в ЄС в обхід України, Білорусі та Польщі, своїх традиційних партнерів з постачання газу. Найбільш вагомі - «Південний потік» та «Північний потік», що мають пролягти по морському дну Чорного та Балтійського морів відповідно.

Якщо з південним проектом все ясно, то північний вартістю в 7 млрд. доларів пов'язаний з багатьма проблемами. Попередньо визначено, що він пройде в межах територіальних вод Росії, економічної зони Фінляндії, Швеції, Данії, територіальних вод і економічної зони Німеччини.

Основана проблема в тому, що одразу кілька держав ЄС виступило проти такого будівництва посилаючись на екологічну безпеку. Після закінчення другої світової війни просто велетенську кількість надзвичайно небезпечної, хімічної зброї було затоплено в водах Балтики. Трассу, власне планують прокласти біля місць захоронення хімікатів. Існує загроза, що прокладення трубопроводу пошкодить контейнери з отрутою,. Витік хімікатів, зрозуміло, спричинить екологічну катастрофу. Законодавство Євросоюзу про захист навколишнього природнього середовища досить жорстке. Потрібні вагомі причини, щоб на деякі речі в ЄС закрити очі (як вже зазначалось світ змінюється). Це мають бути в першу чергу політичні рішення.

Як кінцевий споживач та один з учасників, в проекті зацікавлена Німеччина, особливо після згортання программ з освоєнням «мирного атому». Та щоб нагнути більше країн ЄС, зробити більш поступливим і заварили кашу по звинуваченню України у крадіжках газу та невиконнані своїх зобов'язань перед третіми сторонами. Сукупна вартість такої каші, не багато не мало, понад 200 млрд. доларів. Цікавинка полягає в том, що частину газу який має проходити по північній трубі з 2011 року, уже продано та розприділено. У випадку зриву проекту Росія опиняється у пікантній ситуації.

До 2020 року ЄС буде потребувати газу десь в межах 500 млрд. м. куб. Половина цього об'єму має поступати з Росії та Центральної Азії. Не зважаючи на те що будуються газогони по морському дну, все одно потрібна територія транзитер. Краще якщо це буде власна територія. Ось тут і згодиться грузинський досвід.

Вирішуючи питання з Україною, автоматично вирішуються питаня Чорноморського флоту, статусу Севастополя та Криму, транспортування енергоносіїв і саме головне взявши під контроль Україну, Росія знову стає набагато ближчою до Євросоюзу. Так що нас очікують вибори-перевибори, Майдани великі та маленькі, касетні скандали, взлети падіння гривні і ще багато різного цікавого… керованого з зовні.

Працюючи над знеціненням іміджу України, її керівників, Росія таким чином вбиває відразу двох зайців – отримує необхідну підтримку будівницва газогону в Балтиці та на фактично взяття під контроль такої бажаної території. Шоу продовжується.

Андріян Фітьо

13-01-2009 13:25 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1231845920.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua